Mopojen tehoista

Uudet mopot aivan lian tehokkaita! Eilen virpinemeen menevällä uudella tiellä crossimopo ohi minusta ja vauhtia arviolta 140-160kmh! Ja ääntä riitti! Onko totta että 15v nuorukaiset saavat ajella tällaisilla.. Kysyn vaan!?
13303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mopopa hyvinki.Rouva on hyvä ja tarkistaa sanan mopo jostain ihan muualta kuin täältä.140-160 km/h kuulostaa ihan joltain muulta.
ps.onko autossasi tutka jolla mittasit nopeuden...

Äänestä

Ei kyllä ihan hirveästi mopolta kuulosta. Ettei vain olisi ollut "moottoripyörä"

Äänestä

Noniin, oliskos Pirkolla aika mennä optikolle. http://www.specsavers

Äänestä
  • Kiinalaista paskaa ylihinnalla

    Äänestä

Pirkko ei taida tietää mikä on mopo. Tässähän on nyt ajeltu Crossilla ja ne eivät ole sallittuja tiekäyttöön. Kyllä tällaisella toki saa 15-vuotias ajaa, mutta sitten täytyy ajopaikan olla esimerkiksi Iinatissa oleva Crossirata. Ja oikein että arviolta 160km/h... on vähän vauhdinarviointikyky heikentynyt?

Äänestä

Tainnut olla vain kevytmoottoripyörä, jota saa ajaa 16v

Äänestä

Kaikille edellä mainituille tiedoksi, olipa menopeli mikä tahansa ylinopeutta ollut ja rutkasti.
Harmi jos oli kevari tai moottoripyörä, niin yksi k...pää pilaa monen maineen:(

Äänestä

Nyt taisi Pirkon nopeusarviointi pettää, ei nyt sentään Virpiniementiellä sellaista nopeutta, jospa näi vain unta? Jos ajoit ns.”Kauko-Itäautolla” niin nopeusmittarin virhe on todella suuri, ja se on kaikissa Itäautoissa. Älä ihmettele jos esim. moottoritiellä kaikkia ohittavat sinut, mutta älä kuitenkaan ala tänne niistä kirjoittelemaan.

Äänestä

Kalapekka, eihän se ole edes paha ajaa virpiniementiellä 140km/h kevytmoottoripyörällä..

Äänestä
  • No, mutta olet hurjastellut tai sinullakin on samallainen mittari mikä Pirkollakin, näyttää liikaa.

    Äänestä

jooo ei sitä enää luokitella mopoksi, mopo saa kulkea enintään sen 45km/h tuskimpa siellä nyt nuin nopeaa kukaan oisi ajanut :D:D Taitaa Pirkon mittari näyttää nyt hieman liikaa.

Äänestä

oliko tunturi super sport

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pirkko L kirjoitti:

Uudet mopot aivan lian tehokkaita! Eilen virpinemeen menevällä uudella tiellä crossimopo ohi minusta ja vauhtia arviolta 140-160kmh! Ja ääntä riitti! Onko totta että 15v nuorukaiset saavat ajella tällaisilla.. Kysyn vaan!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu