OLISIKO KELLÄÄN HYVIÄ HALLOWEEN IDEOITA???

iituli!

OLISIKO KELLÄÄN HYVIÄ HALLOWEEN IDEOITA 10-13 VUOTIAILLE? OON ITTE JÄRJESTÄMÄSSÄ HALLOWEEN JUHLIA EKA KERTAA JA JOS OLIS JOITAIN HALLOWEEN PELIEN TARVIKKEITA LÖYTYIS JOKA TALOSTA NIIN VOISITKO SIITÄ KERTOA??
MYÖS KORISTELUSTA VOISIT KERTOA!=)

14

395

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jebasddfgg
    • asfghjklkjh
    • kummitus sanna

      Meillä on luun pyöritystä pelottavine tehtävineen. Käytän hiilihappojäätä tunnelman luomiseen. Eli lasiseen maljaan vettä, ympärille taskulamppuja ja hiilihappojäätä maljaan. Siinä alkaa vesi poreilla ja vesihöyryä muodostua. Tunnelma on hyytävän pelottava. Sitten vaan koiranluuta pyörittämään...Hiilihappojäätä saa kaasufirmoista (Aga) ja sehän on vaarallista koska se on -80 asteista. Pakkasessa jääpalat säilyy styroksiboxsissa paripäivää. Jääpaloja voi laittaa myös wc-pönttöön tai ulkona heittää kosteaan maahan....Drinkeissä pitää olla varovainen, ainankin pienempien lapsien kanssa, etteivät juo lasista ennenkuin jää on lakannut pulppuamasta.

      Lapsisita tehdään kaksi joukkuetta ja yksi henkilö kummastakin valitaan muumioksi. Muut kilpailijat alkavat muumioida wc-paperilla muumiota ja se joukkue kumpi nopeammin saa muumion kokonaan peitettyä valkoisella paperilla on voittaja. Palkintona voi olla lepakonkynsiä (suklaamuroja) tai pääkallonameja.

    • joku vaaa

      Kertoklaa onko se karkki ja kepponen 31.10

    • trolloloololo

      suomessa eioo sit karkki ja kepponen kierrosta

    • salkkarispiritismi

      spiritismii???? :D

    • trolloloololo

      mut kannattaa tehä omar sormii ja sit jää käsi booliin on oikein hyvä ja sit ku pistää jtn musiikkii ja hommaa viel lisää tavraaa ja herkkuja nii bileet voi alkaa!

    • vcxfdsfsd

      Kyllähän noita leikkejä keksii. Riippuu paljon siitä, että millaisessa ympäristössä juhlat järjestetään. Onko tarkoitus olla pelkästään sisällä vai myös ulkona? Pimeäpiilo on ainakin jännittävää ja soveltuu varmasti hyvin halloweenin teemaan.

      Ei kaikkien pelien tarvitse olla uusia. Kunhan koristelee niitä halloweenaiheisesti niin ajaa hyvin asiansa. Nuo 13-vuotiaat saattavat olla jo aika haastavaa juhlavierasta.

    • tää ei oo Warattu

      Toi pelijutska justiinsa teen itekkin.Toivottavasti vieraat tykkää :D
      Eli muokkaan vain kivoja pelejä halloweenin muotoon ;)

    • Enkelid

      koristelu vois olla paperista tehtyjä lepakoita haamuja ja kurpitsoja .. villalangasta voi askarrella hämähäkin seittiä .. : D hyvää hhalloweenia kaikille !:D

    • fakjölsd

      KIITOS KAIKILLE VINKEISTÄ!!!!!!!!!!!!! t: iituli!

    • ptepp

      tehtiin halloween bileiissä (13v) silleen et kaikki änkes vessaan (meillä on vessa ja sauna samassa...........seinä ja musta lasiovi välis) sitte 3 kertaa ''bloody mary '' ja sit mun äiti oli siel saunas ja se valas omat kasvot taskulampulla :DD

    • moihomot

      Kurpitsa päähän ja menoks, kattelevat sitte mitä tekevät. Kannattaa varata pari pulloa suomiviinaa, meidän lasten juhlissa ainakin tykättiin! Sitten voisi myös kaataa bensaa vieraitten päälle ja heittää tulitikun päälle, kattelevat sitte mitä tekevät.

      ruuaks iha perus mättöö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa

      Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja
      Maailman menoa
      472
      3671
    2. Ruumis kanavassa

      Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan
      Suomussalmi
      25
      2259
    3. Mikä piirre on kasvoissa tärkein?

      Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?
      Ikävä
      140
      2009
    4. Pieni nainen, paras nainen

      Näin se nyt vaan on. Mieheltä
      Ikävä
      110
      1656
    5. Suurimman myrskyilyn jälkeen

      vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul
      Ikävä
      49
      1492
    6. Tojotamies törttöili taas auton eteen

      Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta
      Suomussalmi
      36
      1294
    7. Mikä häpeä Haapaveden kaupungille

      Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa
      Haapavesi
      66
      1246
    8. En sano tätä pahalla

      Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm
      Ikävä
      84
      1245
    9. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      14
      1240
    10. Ei mitään menetettävää

      Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo
      Ikävä
      163
      1186
    Aihe