Tänään puoli neljältä Kehä ykkönen oli tukossa itään päin ennen Vihdintien liittymää, kolme kaistaa junnasi hitaasti eteenpäin. Joka liittymästä tuli lisää autoja. Tuusulan-tien liittymän jälkeen näkyi sinivilkut, kolaroineet rekka ja h-auto pysäkkilevennyksellä. Kumpikin jäljellä oleva kaista oli vapaa, mutta vauhti hidastui, kun käkikello refleksi iski useimpiin autoilijoihin. Hillitse uteliaisuutesi, aja kohtuullista vauhtia, äläkä pahenna ruuhkaa ennestään.
Älä jää tuijottamaan kolaripaikkaa
cuccuu
7137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuossa muutama vuosi sitten oli peräänajo Hämeenlinnantiellä Kaivokselan rampin kohdalla. Paikalle tuli ambulanssikin.
No tapaus oli niin kiinnostava, että vasemmalla kaistalla jarruteltiin reippaasti, eikä aikaakaan kun sen seurauksena tapahtui toinenkin peräänajo.
Missäs kohti se Hämeenlinnantie kohtaa Kaivokselan rampin?
Minäkin kuulin kun kaverin yks tuttu oli ollut jossain tiellä ja ja sinne oli sit tullu kanssa ambulanssi.
No erro sinä mikä se tie VIRALLISESTI on, kun niin siitä jaksat jauhaa.
Pakkohan sitä on tuijottaa kun on noin taitava kuski loistoautollaan liikkeellä :-)
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011102614646812_uu.shtml
SEHÄN muualla tiedetään ,että kehä 3 sisäpuolella ei ole kuin ääliöitä ,ovat sukua porukalle joka oli elokuvassa SYVÄ JOKI
Eihän siellä turkin hiassa voi olla edes kolareita, kun kylässä ei asu enää kuin yksi aikamiespoika, jolla on auto, muut ajelee kirkonkylän taksilla.
Sisäsiittoista porukkaako tarkoitat? ;-)