Miten saan oinaan kiinnostuksen takaisin?

perhone_n

Olen rapu nainen ja seurustellut kohta 2 vuotta oinas miehen kanssa. Olen 21 ja oinaani 3 vuotta minua vanhempi. Olen jo pitkän aikaa ihmetellyt hänen huonoa ja välinpitämätöntä käytöstään. Ja nyt viimeisen parin kuukauden ajan hän on ehdotellut jatkuvasti eroa. On kuulemma kyllästynyt minuun, olen ollut hänelle liian kiltti, helppo ja periksi antava. Seksikään ei enää häntä kiinnosta. Oinas sanoo kuitenkin että tuskin tulee koskaan löytämään minua parempaa kumppania, koska teen kaikki kotityöt ja melkeinpä kaiken mitä hän keksii pyytää ja enimmäkseen olemme tehneet asiat hänen mielensä mukaan, varsinkin viimeisen vuoden aikana. Mutta hän vain on kyllästynyt. Emme ole asuneet virallisesti yhdessä, koska se ei ole ollut vielä mahdollista. Nyt sekin olisi, mutta enää ei oinasta kiinnosta. Oinas on sanonut ettei häntä kiinnosta edes saada suhdettamme enää kuntoon, eikä hän voi minua kohtaan paremmin käyttäytyä. On kuulemma käyttäytynyt huonosti jo pitemmän aikaa että tajuaisin lähteä. Kalja on maistunut enemmän kuin ennen, ei enää yhteistä mukavaa puuhastelua eikä kauniita sanoja. Haukkuu vain. Ja valittaa kuinka pääsisi minusta eroon. Itse kuitenkin rakastan oinastani, ja haluaisin todella elää hänen kanssaan. Mutta haluaisin saada jälleen takaisin sen entisen oinaan, mikä hän oli aiemmin. Olen helposti ripustautuvaa sorttia, en ole suostunut eroon. Nyt olen kuitenkin päättänyt ottaa hieman etäisyyttä, yrittää käyttäytyä kuten aivan suhteemme alussa. En tyrkyttäydy käymään, en ota muutamiin päiviin yhteyttä lainkaan jne. jos tämä toimisi. Olisiko teillä vinkkejä onko peli menetetty vai kuinka voisin saada oinaani kiinnostuksen takaisin? En kestä jos joudun hänestä eroamaan, mutten tätäkään epävakaata kohtelua ja vähättelyä. Jatkuvaa eron pelkoa ja itkua. Tiedän, että hänellä on myös eräs naispuolinen uusi kaveri, jonka kanssa hän on puhunut asiasta ja kuka on myös yrittänyt saada meitä eroamaan.

4

429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oilrgeggd

      Älä anna oinaalle periksi , pidä tiukasti mielipiteesi. Oinaat pitävät vahvoista ihmisistä. EI PERIKSI. Ota tiukka vakava katse . johda. kehu hänen viisaita päätöksiä. hiero hellästi päänseutua siitä oinas pitää. oinaan aivot tarvii välillä lepoa. oinaalle pitää antaa vapaus liikkua vapaasti kavereitten kanssa jos sidot ja valitat , estät kavereitten tapaamiset olet todella väärällä polulla. älä tee niin kuin oinas sanoo vaan pidä tiukasti omat periaateet. älä ole mustasukkainen koska oinaatkaan ei ole.

    • beettakartonki

      Hän pitää sinusta ja välittää koska hän haukkuu. Hän yrittää vahvistaa sinua.
      Ottaisit itsestäsi kiinni , ettet olisi niin kamalan epävarma itsestäsi. Ole vahva jos et ole, yritä. älä lankea oinaalle heti . laita metsästäjän vietti oinaasta likkeelle.

    • mikikiikiki

      Oinas yleensä ei ole pitkään surkeassa suhteessa. Se laittaa hetkessä suhteen poikki , eikä maaku entisten perässä koska oinas unohtaa hetkessä epä mielyttyvät suhteensa , ja painaa lujaa vauhtia uuteen suhteeseen . oinaalta ei uudessa suhteessa kuule entisistä , koska oinas on kerta kaikkiaan poistanut muistista kyseisen surkimuksen. Oinaat ei ole vanhojen asioitten perään vaan uutta tuulta päin. Makeeta seuraa sellaisille jotka haluavat unohtaa entiset.

    • skopu -68

      Miksi haluat ehdoin tahdoin roikkua tällaisessa suhteessa jolla ei ole minkäänlaisia onnistumisen edellytyksiä?? Oinas jos kuka inhoaa sitä että hänessä roikutaan.. Anna toisen mennä, ja mene itsekin etsi itsellesi parempi kaveri, sillä tuli/vesi yhdistelmä vain ani harvoin toimii pidemmän päälle hyvin keskenään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4388
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      151
      3198
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      48
      2512
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      51
      2445
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      99
      2128
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1632
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1484
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1253
    Aihe