On se Pööstin poeka varmaan aika ylypee itestään. Kyllähän kiekko on kova peli
ja pitää ollakkin,mutta tollasiin vetoihin saattaa ura loppua tai vaikka elämä...
Aatteleppa ite. Omalle kohalle.
Vahingoittamis tarkoitus...ko?
13
185
Vastaukset
- Lovfawd
En tiedä mutta kuulosti törkeälta
- Govaaa
Mutta Tapparan vellipöksylaumasta ei löytynyt ketään "poliisia" joka ois sakottanut Pöystiä tai hakenut tanssiin jotain HIFK:n miestä. Säälittävää porkkanapöksyiltä!!!!!
- ruutudonk
joo, väkivallallahan väkivalta lopetetaan, urpo.
- ruutudille
ruutudonk kirjoitti:
joo, väkivallallahan väkivalta lopetetaan, urpo.
se ketä lyö takasin alottaa tappelun tietenski, tyhymä
- höpönlöpnö
Sokea otsanahallaankin näkee, ettei taklauksessa ollut mitään väärää. Jollekin muulle kuin IFK:n pelaajalle ei olisi annettu edes kaksiminuuttista.
- 2+19
Selkeä vastustajan tahallinen vahingoittaminen. Ei muuta kun, pitkä pelikielto.
- Ei näin...
Ja vielä muka "puhdas" taklaus. Ei nämä helsingin juntit ymmärrä, että tuollaiseen voi jonkun nuoren kaverin ura loppua pahimmassa tapauksessa. Kyllä jääkiekon kuuluukin olla kontaktilaji, mutta ei nyt ihan liiallisuuksiin kannata mennä.
- 17+19
No eihän hesalaisen ifkin pelaaja saa, kun 1 ottelun pelikieltoa. Oikeen SM-liigan lellikkiporukka.
- MIKKETHEITALOFUTAAJA
JAA EI OLLUT VÄÄRÄ. LÄHTI OMALTA SINISELTÄ TÄYDELLÄ VAUHDILLA, KAVERI METRIN IRTI LAIDASTA. TÄÄLLÄ SITÄ HESAN URPOT VINKUU KU OMAA TAKLATAAN. MUTTA SIT KUN ESIM LÄHDE OTTI KK SITTEN MIKKEE VÄHÄN. NI SILLOIN KYLLÄ PORATTIIN. JA SE TAKLAUS OLI PALJON PIENEMMÄLLÄ VAUDILLA, MUTTA KUN MIKKE PELAA KUIN ITALIALAINEN FUTAAJA, TAITAVA MUTTA AINA NAAMALLAAN KUN JOKU HIPAISEEKIN. NIIN SILLOIN MIKKEKIN PISTI PARASTAAN, NÄYTTELIJÄKOULUUN KAVERI KUULUISI. VOISIN VEIKATA ETTÄ MIKKE EI PELAA IKINÄ EDES YHTÄ KAUTTA ÄNÄRISSÄ ,KOSKA LOUKKAANTUU JO ENNEN EKAN KAUDEN LOPPUA. SE EI VAIN OSAA OTTAA TAKLAUSIA VASTAAN. MIKKETHEITALOFUTAAJA.
- -77-
Omalta siniseltä, älä naurata apina!
- EI OLLUT EETUN VIKA!
Taklaus oli täysin puhdas! Ainoa virhe jonka Eetu teki oli liian kova vauhti ja hän olisi myös voinut hieman hidastaa. MUTTA, kyllä sillä Tappara- pelaajallakin on oma syy loukkaantumiseensa! Olisi voinut olla paremmin hereillä ja suojata kenties jopa päätään! Ja jos tämä on Pöystin vika niin miksi hän olisi talalleen ja tarkoituksella taklannut vastustajan sairaala kuntoon? Tuskimpa Eetu haluaa kenellekkään mitään pahaa, sillä kärsi itse vähän aikaa sitten vakavasta sairaudesta!
- jikji
joo ei eetun vika, mutta syy kuitenkin!
- 15+17
Eetu voisi keskittyä vaikka satujen lukemiseen, niin kuin eräs toinen Pöysti teki. Tekisi koko suomalaiselle jääkiekko katselijoille suuren palveluksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2152846
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1272736En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.781783Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371342Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va641324- 471108
- 991011
- 109866
- 46833
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6833