Keskiyö

jämähtänyt

Hei Keskiyö,

Olen 40 nainen. Nykyään enimmäkseen vaan viestitellään ja soitellaan miehen kanssa, jonka kanssa ollut pitkä, mutta hieman on/ off suhde. Suhde sinänsä on toimiva, hyvinkin toimiva. Mutta olosuhteet muuttuivat ja nyt on tilanne jämähtänyt. Näetkös tähän jotain selkeätä parannusta jatkoon, esim silloin kun miehen jälkikasvu muuttaa pois kotoa? Mies on 40 , tummempitukkainen, hieman pyöreämpi, ei kovin pitkä.

Tai onko sittenkin edessä uudet suhdekuviot jossain vaiheessa?

Kiitos etukäteen

3

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei
      tämä suhde voisi toimia edelleenkin, se voisi olla yksi parhaita teille molemmille ylipäätänsä. erotiikka on aitoa ja rohkeaa.
      sinä taidat kyllästyä siihen, ettei sinua oteta kaikkeen mukaan. kuulut kuvioon, etkä halua piilotella ja odottaa vuoroasi. miehen tulisi esitellä sinut lapsilleen ja olla avoimempi.
      jos kyllästyt, niin varoita häntä siitä jo ajoissa. pelisäännöt on oltava samat ja selvät molemmille, muuten menetät itsesi mokomalle pelille.
      rakasta itseäsi ja toimi sen mukaan, et ole mikään varanumero silloin, kun kumppanille sopisi kalenterin mukaan.

      t:: Keskiyö

      ps. voimme katsoa sitä myös pitkän kaavan mukaan, jos olet kiinnostunut. osoitteeni on profiilissani, kerron siellä miten se tehdään.

    • jämähtänyt

      Hei,

      Kiitos paljon. Mitä tälle sivustolle on tapahtunut, että vastaukseni hukkuvat? Kun käyttää nimimerkkiä "jämähtänyt" niin näköjään vastauksetkin jämähtää jonnekin. :)
      Tämä on kolmas ja lyhennetty :) versio. Eli tuntenut lapset jo vuosia, yhdessä asuttukin, aina kun mahdollista. itsenäistymässä ovat, luulin että ehkä silloin mies jaksaa/haluaa tehdä selkeän muutoksen/etenemisen meille. Ilmeisesti sitten ei, vai? Harmi menettää hyvä suhde, kun vihdoin sellaisen löysin.

    • Hei
      joskus nämä linjat tekevät mitä tahtovat, minultakin on hävinnyt kirjoituksia joskus.
      näen sillä tavalla, että miehelläsi on tiukempi suhde lapsiensa kanssa, kuin sinulla. sinä olet jotenkin ulkopuolinen.
      et saa häneltä tarpeeksi huomiota ja myötätuntoa, tukeakaan.
      kannattaa jutella siitä rauhallisesti, kyllähän arki hiipii jokaiseen suhteeseen ja sitä sitten vain hämmästyy, kun huomaa asioiden niin kovasti muuttuneen.

      t: Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      151
      4886
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3576
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      31
      2563
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2233
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      89
      2102
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2023
    7. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      24
      1995
    8. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      86
      1989
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      19
      1468
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      100
      1283
    Aihe