Nuorten kurittomuus ja asenteet periytyy kotoa ja geeneistä. Nuoren aiheutettua onnettomuuden ja varsinkin vaarannettua muita pitäisi muistaa onnitella vanhempia.. Eli vanhempien nimillä varustettu onnitteluilmoitus paikallislehteen. Näin menee kiitos vastuuttoman ja vaarallisen nuoren kasvatuksesta oikeaan osoitteeseen ja lehdet saa vähän lisää ilmoitustuloja varsinkin Ylä-Savossa.
Minnekäs pistetään onnittelut tästä menemään http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2011/10/1418407/nain-paattyi-18-vuotiaan-nuorukaisen-kanniajelu-baarista-kotiin
Minnekäs pistetään onnittelut tästä menemään http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2011/10/1418407/nain-paattyi-18-vuotiaan-nuorukaisen-kanniajelu-baarista-kotiin
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oliko tämäkin nuori?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011102614646812_uu.shtml
No haista vittu.
Ite oon kunnon perheestä ja kuria on pidetty ja vanhemmat ovat iät ja ajat ajaneet niin rauhallisesti kuin vain voi, mutta ompa se itse siltikin pitänyt aikanaan kaikenlaiset kaahailut kokea.
Mikä perkele siinä on, että nykyään kaikelle pitää keksiä joku täydellinen selitys?
Nuoret vaan ovat sellaisia.