Ei voi muuta sanoa kuin että Hyvä Jumala!!
http://i4.aijaa.com/b/00209/8945894.jpg
Varoittava esimerkki kaikille mut etenkin nuorille. Katsokaa mitä viina ja lääkkeet ihmiselle tekevät? Ja miten joku voikin mennä itselleen tekemään tuollaista?! JÄRKYTTÄVÄÄ!!
http://i4.aijaa.com/b/00209/8945894.jpg
Varoittava esimerkki kaikille mut etenkin nuorille. Katsokaa mitä viina ja lääkkeet ihmiselle tekevät? Ja miten joku voikin mennä itselleen tekemään tuollaista?! JÄRKYTTÄVÄÄ!!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Toisaalta. Hullunlääkkeet on vain hulluja varten. Siksi niistä varoitteleminen on turhaa. Sekakäyttö sen sijaan on todella typerää.
Karmeeta miten huonosti puutarhaa on hoidettu viime vuodet?
Amerikassa valkoisia tyttöjä jotka asuvat asuntovaunuissa ja näyttävät alkoholisteilta kutsutaan nimellä "White Trash"
Voi että käy sääliks :( Kunpa saisivat hoitoa, molemmat yhtäaikaa. Ja pääsisivät eroon niistä juoppolallipiireistä.
JAHAS kateelliset tavikset täällä purkavat kiukkuaan, kun eivät ole siunattuja sellaisella kauneudella lahjoilla ja rikkaudella kuin Tukiaiset.
Vai kuka teistä muka on iskenyt Rourken tai useita miljönäärejä?
Kun Johanna oli St Martensissa häämatkalla hän ei saanut olla rauhassa missään kun toinen toistaan isompipurjeiset miljönäärit viheltelivät ja huusivat "olet maailman kaunein"
Paris Hiltoniakin vihataan kauneutensa tähden!!!
no enpä ole iskenyt yhtään julkkista/miljonääriä mutta sen sijaan olen normaalipainoinen ja työssä käyvä, osaan pitää kohtuuden alkoholin kanssa eikä ole mieleterveyden kanssa ongelmia.
Olet nimimerkki "itsekin glamourinen" täysin väärässä kommenttisi kera. Ei täällä kadehdita Tukiaisen tyttäriä. Toivomme, että he pääsisivät takaisin siihen elämänmuotoon minkä he elivät vuonna 2006, kauniina ja edustavan näköisinä.
Minä en tiedä heidän rikkauksistaan mitään, eikä asia minulle kuulu. Suon heille sydämestäni toisenlaisen elämän kuin mitä he nyt, lehtien ja viestien mukaan, eläävät Mikäli Johanna ja Arto eroavat niin Johannalla on mahdollisuus, jos kerran varaa on, matkustaa takaisin sinne missä häntä ihailtiin. Toivottavasti hän avioituu, ja Julia myös, "miljönäärin" kanssa ja saavat nauttia glamourisestä elämästä. Tsemppiä kummallekin naiselle ja hyvää tulevaa elämää!
Kiva viesti.
Tuksu voisi lanseerata oman hajumerkin, joka muistuttaisi tuota kuvaa joka on tuossa ketjun alussa. "Hehkeä, aistikas, leikkipuistolle, koiralle ja vinetolle pursuava tuoksu, joka peittää alleen kaikki muut hajuvedet"
vai iin
On se ikävää, mutta aika monet suomi-tytöt alkoholisoituvat siinä 30-vuotiaina. Ensin bilettävät noin 10 vuotta, ja sitten jossain vaiheessa löytävät itsensä ojan pohjalta. Jullen ja Tuksun lisäksi heitä on tuhansia Suomessa. Onneksi Julle ja Tuksu eivät ole vielä lisääntyneet, joten siltä osin asiat vielä on suhteellisen hyvin. Kovasti tytöt kuulemma ovat vauvakuumeessa, joten toivotaan ettei kukaan mies heitä saata raskaaksi!
Kun on itsensä tuohon pisteeseen juonut, ei kannata enää viinan kanssa leikkiä. Siinä voi mennä henki..ja isein meneekin.
Miten voi Tuksu vielä uusimmassa dolls päiväkirjassaan väittää ettei ole muuttunut viidessä vuodessa "kovin paljoo?."
Ton tyyppiset narskut elää jossain fantasiamaailmas. Niil on todellisuudentaju häiriintyny! :O
Kun on uponnut fantasiamaailmaan liian syvälle, ei kenenkään psyyke enää kestä nousta sieltä. Jotakin on mennyt pieleen jo lapsuudessa jos minuus on rakennettu ulkonäön, varakkuuden ja "glamourin" varaan. Kun mitään noista ei enää olekaan, ne pitää kuvitella koska muuten ei ole olemassa. Asiat ovat menneet pahasti pieleen kun mitään korvaavaa ei ole löytynyt tilalle ja on ollut pakko rakentaa elämä mielikuvituksen varaan. Tuossa tilanteessa realiteettien tunnustaminen, edes osittain, voi johtaa totaaliseen romahtamiseen. Romahtaminen voisi tietysti olla alku uudelle mutta kun ympärillä ei ole ketään joka pitäisi huolta ja auttaisi uuden rakentamisessa niin romahtaminen voi olla hyvinkin kohtalokas. Johanna kannattelee Juliaa, Julia Johannaa, vaikka kumpikin tarvitsisi ulkopuolista, pätevämpää, apua.
Klamuuria on!