87616 on nyt asukkaita. kokoajan vähenee. kouvostoliitto kuolee pystyyn asuntokuplansa kanssa. tuhansia asuntojamarkkoinoidaan korkeilla vuokrahinnoilla ja korkeilla asunnonhinnoilla. sama käy kuin kemijärveläisille. asunnot jää käsiin ja tyhmät ihmiset kuvittelee niillä tekevän kauppaa. aika moni on kahden asunnon loukussa, hyödyntäkää ne. ilakoin jo valmiksi ahdinkoa. hahhahhaa!
kouvostoliiton väestökato otsikoissa
maketheoriginal5
11176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
En tunne aloittajaa mutta aika ihmeellisiä vastauksia on tarjottu.
Aloitus itsessään on totta. Kouvola taantuu. Eikä asiaa korjaa yhtään
vesilaitoksen riistohinnoittelu ta sähköyhtiön maksuperuste,millä kaupungin kassaan revitään miljoonia.
Kaupunki on sippi. Eikä tätä tosiasiaa muuta se että miljoonahankkeita suunnitellaan. Lähes tyhjiä heittojahan nuo ovat. Pyöreä luku miljoonia ja
kyllä olis kätevää.
niin on tarjottu, muttei mitään tapahdu. nytkin elätellään suurta toivetta tervakankaan kohdalla. iso kauppakeskus tuo työpaikkoja, vähenee kuitenkin muualta, kun ihmiset alkaa käymään siellä. nyt jo on nähtävissä miten keskustan ryöstövuokrahinnoittelu pistää yrittäjät ahtaalle.
Tietysti aihepiiri ei piristä kaupungin johtopopulaa, onhan se suora vastaus epäonnistuneesta toiminnasta. Typerästä kuntaliitoksesta lähtien.
Ei kuitenkaan pitäisi alkaa mustamaalaamaan aloittajaa, vaan vastaamaan aloitukseen,joka koskeee väestökatoa (poistuvia veronmaksajia)
Liki 500 ihmistä on katsonut kouvolan ei toimivaksi. Ilmeisesti vauhti kiihtyy tapahtuneiden irtisanomisien myötä.
turpas kiinni vouhka...
ÄLKÄÄ PUUTTUKO TUON K*SIAIVON TEKEMIIN KETJUIHIN
vitun SOSSUPUMMI...... IME MUNAA JA NUOLE K*RPÄÄ!
HALUUTKO ET TUUN ETTIMÄÄN SUA MAKE TÄNÄÄN?
kyllä mä sut kasvoista tunnistan.
huijasit muutaman kympin euroja, kosto elää !
voi kun lapsellista uhoamista. juuttuiko caps lock pohjaan? minä en ole mitään rahoja huijannut sinulta.
aivan, vois keskustella asiallisemminkin. kuntainliitos oli kouvostoliiton pelastus, nyt se huomataan paremmin, muuten suomen turhin kaupunki olisi vajonnut unholaan. miltään muulta se ei pelasta, asiat ovat kokoajan huonommmin. senhän takia ihmiset kouvostoliiton alueelta lähtevät.
tänään tuli viesti joka kertoo uutta tietoa sinusta
Kyllä ne rajan takaa hoitelee kouvolankin ,kuin lappeenrannankin ajan myötä!
Ei tyhmä nainen(haukuttu kylläkin)
Ketäköhän on haukuttu? Sinua? :)
niin, semmoinen "neitinainenhan" se make vähän taitaa olla, he he .
eikä turhaan haukuttu todellakaan.