Onko kukaan keräilijä kiinnostunut kyseisestä järjestelmäkamerasta. Ostin se joskus-70 luvun alussa, ja kuvattu 1-rulla, ja on virheetön.
Mitä tarjoatte?
Zenith TTL
9
1866
Vastaukset
- harasoo
virheetön venäläinen kamera....no nyt oon nähnyt senkin. Miksihän vaan yks rulla kuvattu yli 30 vuoden aikana, keräilynkö vuoksi. No joku keräilijä ostanee, toivotan onnea!
- rublev
Minullakin on käytettynä ostettu
Zenith olympialaisten logolla,siis
taitaa olla vuodelta 80.
Maksoin siitä 350 FIM.
Virheetön se ei tosiaankaan ole. - myydään
rublev kirjoitti:
Minullakin on käytettynä ostettu
Zenith olympialaisten logolla,siis
taitaa olla vuodelta 80.
Maksoin siitä 350 FIM.
Virheetön se ei tosiaankaan ole.Oli hetken mielijohde silloin kun tämän ostin. Se on tosiaankin nahkakotelossaan oleskellut sen 30 vuotta. Toisaalta sitä ei ehkä kannatakaan myydä.
- myydään
rublev kirjoitti:
Minullakin on käytettynä ostettu
Zenith olympialaisten logolla,siis
taitaa olla vuodelta 80.
Maksoin siitä 350 FIM.
Virheetön se ei tosiaankaan ole.Se löytyy omastakin, valkoisena painettuna. Tähän on muuten ohjekirjakin tallella.
- Justjoo
myydään kirjoitti:
Se löytyy omastakin, valkoisena painettuna. Tähän on muuten ohjekirjakin tallella.
Miten voi olla mahdollista että 30 vuotta vanhasta kamerasta löytyy 24 vuotta sitten pidettyjen olympialaisten merkki? Vai onko neukuilla ollu jo -74 niin optimistiset tunnelmat vuoden 80 kisoista että on päätetty laittaa merkki kameroihin?
Mikähän se ikä taas olikaan? No, eipä tee mieli ostaa kun ei voi tuollaisesta yksinkertaisesta asiasta puhua totta.
- Vanha zenitisti
Entisenä zenitistinä voin sanoa että TTL-mallia valmistettiin NL:ssa kahdella tehtaalla:
-vv.1977-1985 (Krasnogorsk)
-vv.1980-1982 (Belomo)
Krasnogorskin versiota pidettiin parempana ja sinulla ilmeisesti nimenomaan sellainen onkin. Eli 30 vuotta vanha se ei mitenkään voi olla - on se paljon nuorempi :).
(Krasnogorskin tehdas on muuten ehtinyt valmistaa TTL-mallia yli 1,6 miljoona kpl).
Itselläni oli sellainen joskus - siitä on jo yli 20 vuotta. Vaihdoin sen myöhemmin Fujica ST701:seen (sama M42 kierre).
Voit yrittää myydä se www.huuto.net -palstoilla.- Sama ex-zenitisti
Joo, tässä on lisäys sen valmistusvuoteen:
muistaakseni Zenitin sarjanumeron kaksi ensimmäistä lukua tarkoitti sen valmistusvuotta -siitä se selviää. - myydään
Sama ex-zenitisti kirjoitti:
Joo, tässä on lisäys sen valmistusvuoteen:
muistaakseni Zenitin sarjanumeron kaksi ensimmäistä lukua tarkoitti sen valmistusvuotta -siitä se selviää.Oikeassa olet. Srj.NO alkaa tosiaan 792070..
Meni se ostovuosi vähän metsään kun se kamera on ollut vaan lipaston laatikossa. Kiitos neuvosta. - petri2000
Kaksikymppiä tarjoan pitemmittä puheitta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522216
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3511485Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971473- 2091428
- 681121
- 35988
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59960Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31959Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta29891Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46859