Arto Hirvoselle tiedoksi

Eduskunta vaalien alla minä liityin ystäväni kanssa Kotkan Perussuomalaisiin. Kuvittelin heidän olevan asiallinen puolue.

Nyt kun olen seurannut täällä tätä Hirvosen ajamaa Kervis keskustelua, niin olen tullut toisiin ajatuksiin. Täysin asiatonta son..taa ja ???? sinä jauhat.

ME TIEDÄMME KYLLÄ TOTUUDEN. Joillekin ihmisille on jaettu myös älyä enemmän kuin toisille.

MIKÄLI sinä Hirvonen et lopeta sitä pas.. kan jauhantaa täällä ja siellä, niin minä ja moni muu eroaa Teidän P... puolueesta.

Kirjoitan tämän anonyyminä (niin kuin sinäkin paljon teet) siksi, että sinä voit arvailla kuka ja ketkä lähtee. Emme sitä sinulle sano ennen kuin lähdemme. Me katsomme vielä hetken ja kun lähdemme, niin kyllä sen huomaat sinäkin Arto. Turha on perään itkeä ja tutkintapyyntöjä tehtailla.
13132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Et sinä ketjunaloittaja mikään imbessiili ole, olet vain jälkeenjäänyt pelokas vajakki.

Äänestä

Joko loppui?
Kun tota jatkatte, persuista häviääkin ne loputkin äänestäjät !
Kiitos, kun lopetitte !!

Äänestä

Sitte kun sadaan lopetettua, niin sitte se alkaa taas ja kun loppuu, niin tulee uusi alku ja se kun loppuu, niin taas pulpahtaa uusi alku jne.

Äänestä
  • Joo´o, ja tästä pitää huolen "Lähdemme = kaikki loppuu".

    Äänestä

No nyt alkaa järki voittamaan. Ei muuta kuin tervetuloa joukkoon kasvavaan.

Äänestä

Lähdetään porukalla. Näytetään Hirvoselle. Jääköön Kervisväen kanssa yhdessä raakkumaan.

Äänestä
  • Politiikassa ei koskaan saa vaalien välillä lopettaa omanryhmän aloitteen tukemista vain sillä peruusteella, että asiaan osaiset sitä vastapuolelta vaativat.

    Se olisi Perussuomalaisille itsemurha ja puoluueen kannatuksen romahtaminen. Nyt eletään vielä 2-4 kuukautta kriittistä aikaa jolloin Asko Kervisen asia yritetään lakaista vähin äänin matonalle

    Maalis- Huhtikuun aikan muutki herävät puolustamaan muka Asko Kervistä selittäessään, kuinka he ovat puolustaneet ja puolustaa Asko asian kuntoon saattamisessa. Tähän hämäykseen varmasti moni lankeaa ja äänestää taas vanhaan tapaan taantuman puolesta.

    Mutta entistä enemmän Kotkassa on auennut silmät ja korvat tämän asian vääryyden avamisen puolesta uusilla pelkäämättämien kannattajien suurella joukolle.

    Poliittinen sitkeys palkitaan aina vaaleissa joskus ylemmän tason politiikassa tulee virhe lyöntiä jotka vaikuttavat myöhemmin myös kunta politiikkaan.

    Äänestä

  • Provosoidaan niin keleeesti kuten meitä käsketään.

    Äänestä

Tämä (nim. lähdemme) kirjoitus on yhtä totta joka sana, kuin on Arto Hirvosen täällä kirjoittama. Eikö niin Arto, kaikki on totta myös sinun toisten (kymmenien) persoonien kirjoitukset.

Sinähän voit sen vakuuttaa, eikö niin Arto. Joten lähdemMEkö LÄHDEMME Perussuomalaisista.

Äänestä
  • Perussuomalainen sitkeys tuo tulosta


    Hyvät Ystävät, kiitos laajasta Asko Kervisen asian tukemisesta, kun tiedätte mistä se kiikastaa. Perussuomalaiset ovat saaneet Kotkassa hyvää aikaiseksi. Solloin myös jäsenistö alkaa liikehtimään ja itse pääasiakin alkaa saamaan oikeaa julkisuutta.

    Veikko Vennamon opissa noin 10 vuotta Eduskunnnassa, ministeriössä ja puoluetotoimistossa sekä valtakunnallisesti puolueen kenttäpäällikkönä olen vienyt ihmisten vaikeita asioita eteenpäin.

    Mikään syvälle yhteiskuntaan pesiytynyt yksilöön kohdistunut vääryys ei oikene, jos ne henkilöt pettävät, jotka ovat luottamustoimessaan luvanneet ottaa hoidettavakseen pyyteettömästi jonkin asian.

    Luottamusmiehen ei pidä lannistua vaikeitten asioiden alkuvaiheessa vaikka saisi puukkoa selkään sillä oletuksella, että jättäisi luottamusasian kesken.

    Veikko Vennamon oppien mukaan toimin, eli kun toimin Suomi24 sääntöjen sekä lakien ja asetusten puitteissa, voi saavuttaa lukijakunnassa luottamuksen sille, että lukijat levittävät oikeaa tietoa muun muassa tästä Asko Kervisen tapauksesta julkisesti.

    Älykkäiden äänestäjien toimesta oikea tieto kertautuu joka kerta, kun tosiasioita yritetään tyrehdyttää ala-arvoisilla heitoilla.

    Ystävällisesti muistutan, että vuonna 2004 Kotkassa oli kaupungin kirjaamossa enää vain Arto Hirvonen, jota poliittinen koneisto ei ollut saanut vaiennettua.

    Nyt perussuomalainen puhdas aate on versonut Kotkan kaupungin valtuustoon jo neljä kaupunginvaltuutettua.

    Arto Hirvonen esti perussuomalaisia tekemästä Kymen piirijärjestössä vaaliliittoa vuoden 2007 eduskuntavaaleissa. Sen sijaan rakensimme yhdessä laajan perussuomalaisten kenttäväen verkoston Kymessä. Myös silloin Arto Hirvonen sai puukoniskuja, mutta se on nyt tuonut Kymeen kolme kansanedustajaa.

    Jälleen kerran näyttä siltä, että kenttäväen tuella Kotkassa saadaan tämä yksinkertainen Asko Kervisenkin asia kuntoon peruskenttäväen kanssa.

    Usko vahvistuu päivä päivältä, että Asko Kervisen 18 vuoden vääryys ja syrjintä oikaistaan ja saadaan pikkuhiljaa myös oikeuslaitos huomaamaan tämä yksilöön kohdistettu joukkovoimainen kiusaamistapaus.


    Arto Hirvonen
    Perussuomalaisten taustavaikuttaja

    Äänestä

Kirjoitustyyli kertoo kuka olet, tuollaisia lausevirheitä, ja kirjoitusvirheitä ei ole kun yhdellä palstaa seuraavalla henkilöllä.

Äänestä

Hyvä Arto Hirvonen, kun ole rehelliselle ja luotettavalle poliittiselle tyylille se piristää tätä Suopmi24 palsdtan asiajinja sisältöä.

Olet saanut puolueesi Persujen sisällä luotettavan ja ansiokkaan aseman sitkeydellkä jolla osoitat luottamusmiehille miten vaikeitakin ratkaistavia asioita hoidetaan kunnialliseen lopputulokseen.

Äänestä

perse

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lähdemme kirjoitti:

Eduskunta vaalien alla minä liityin ystäväni kanssa Kotkan Perussuomalaisiin. Kuvittelin heidän olevan asiallinen puolue.

Nyt kun olen seurannut täällä tätä Hirvosen ajamaa Kervis keskustelua, niin olen tullut toisiin ajatuksiin. Täysin asiatonta son..taa ja ???? sinä jauhat.

ME TIEDÄMME KYLLÄ TOTUUDEN. Joillekin ihmisille on jaettu myös älyä enemmän kuin toisille.

MIKÄLI sinä Hirvonen et lopeta sitä pas.. kan jauhantaa täällä ja siellä, niin minä ja moni muu eroaa Teidän P... puolueesta.

Kirjoitan tämän anonyyminä (niin kuin sinäkin paljon teet) siksi, että sinä voit arvailla kuka ja ketkä lähtee. Emme sitä sinulle sano ennen kuin lähdemme. Me katsomme vielä hetken ja kun lähdemme, niin kyllä sen huomaat sinäkin Arto. Turha on perään itkeä ja tutkintapyyntöjä tehtailla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu