EI TULE KÄNNIIN OLUESTA

Kaljan kittaaja

Mulla on sellainen ongelma, että kun kuitenkin olen suuri oluen ystävä ja kittaan olutta joka päivä ja käyn sitä ihan hakemassa keissikaupalla Virosta joka kuussa.

Niin kuitenkin ongelmani on se, että en tule känniin missään vaiheessa oluesta. Saattaa toi juominen kuitenkin näkyä alkometrissä. Mutta humalaan en ainakaan oluella ole enää moniin vuosiin päässyt. Tai no nyt yksi kerta onnistui kun dokasin kerran tyhjään vatsaan raivolla 12-tölkkiä olutta. Mutta buglithan siinä sitten tuli baarireissun jälkeen.

Niin tuota onko ongelmani sitten se, että mulla on jo liian hyvä toleranssi alkoholin ja mietojen juomien suhteen. Minkä vuoksi en tule känniin oluesta ollenkaan ?

Olen muutenkin ajatellut siirtyväni tiukempiin kun ei ainakaan tartte juosta niin usein kuselle.

2

527

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ExPox

      Pidä paussi ja kokeile sitten - moni deeku ei edes tajua olevansa kännissä vaikka verssä on 2 promillea...

    • Tiskin tällä puolen

      Et kertonut kuinka monta olutta juot illan aikana, etkä aikajaksoa.

      Aikuisen terveen miehen maksa hapettaa (=polttaa) yhden ravintola-annoksen tunnissa (= 4 cl 40 % alkoholia, joka on sama kuin yksi 0,33 cl keskiolut/tunti). Joten sinun pitäisi juoda enemmän kuin yksi olut tunnissa humaltuaksesi..

      Jos oikeasti tissuttelet tahtiin n. 1/keppana/tunti, niin lopeta se. Päähän se ei nouse, mutta maksakirroosin saat hankittua koska maksa polttaa alkoholia koko ajan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      86
      628
    2. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      38
      622
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      31
      570
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      15
      564
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      36
      503
    6. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    7. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    8. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      58
      468
    9. Ikuisesti rakastan...

      Erästä vanhempaa miestä! 💜
      Ikävä
      26
      467
    10. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      44
      467
    Aihe