Untuva takki.

Ostaja.

10

2533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ahti kalassa

      Canada Goose on noista hieman lämpimämpi, mutta molemilla pärjää. Pukeutuminen on joka tapauksessa kerrospukeutumista riippumatta siitä mikä takki on päällä.

    • jöörgen

      Kummallakin pärjää Suomen pakkasissa.
      Untsan kanssa juuri sanahirviötä eli kerrospukeutumista voi välttää kun alla riittää sisävaatteet. Kerrospukeutuminen nyt tarkoittaa sitä, että on yleensä monta turhaa kerrosta joita on vaikea lisätä ja vähentää.
      Lämmin takki ja vähemmän kerroksia on pakkasella parempi vaihtoehto sekä maastossa että kaupungissa.

    • Ostaja.

      Kiitoksia vastauksista.

      En koe mielekkääksi kerrospukeutumista ja siksi koetan löytää semmoisen untuvatakin jolla tarkenee todella kovilla pakkasilla. Ja kun menee sisätiloihin niin ei tarvitse riisua kuin takin pois.

      Canada goose snow mantra kiinnostaa kovasti mutta sitä ei taida olla suomessa missään myynnissä?

      Onko suositella joku todella lämmintä untuvatakkia? Kiitos.

    • tyytyväinen takkiin

      Minulla on tuo Joutsen Arctic, ja tuo on lämpimin takki, mitä olen pitänyt. Talvipakkasilla (-25) olen vienyt roskapussia pelkkä t-paita ja untuvatakki päällä. Käsittääkseni halvemissa untuvatakeissa on myös halvempaa (ja huonompaa) untuvaa, joka puskee takin läpi. Joutsen Arctic on myös tosi kevyt päällä, ja suosittelen kyllä tuota lämpimästi.

    • Ostaja..

      Kiitos kaikille vastauksista.

      Tuli ostettua Joutsen Arctic takki.

      Toivottavasti ei tarvitse katua.

    • Kysynpä

      Mitä maksoi, harkitsen itsekkin samaa.

      • Ostaja.

        500:- Riihimäen joutsen myymälässä.


    • sakke

      Joutsen Artic on tarjouksessa 381e,nyt hinta alkaa olla kohdillaan.

      • Oho....

        Missä se tarjous on?


      • Oho....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      541
      9092
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      164
      6249
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      377
      5302
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      70
      4788
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4411
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4083
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      186
      3989
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      97
      2020
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      110
      1509
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      53
      1066
    Aihe