Tais mennä pahasti vituralleen toi lämppäribändin valinta. Siis ihan hirveetä skeidaa toi Poisonblack. En voi kertakaikkiaan sietää yhtään tuota kuopatun Sentenced-yhtyeen laulajaa ja hänen masentavia biisejään. Ittellä ainakin jää lämppäribändi väliin ettei mee koko ilta pilalle. Tietäis vaan kauanko toi paskabändi räyhää ennen Nightwishiä niin tietäis tulla seisoskeleen paikalle just ku Nightwish aloittaa.
Haiskahtaa Ewo-paskan bändivalinnalta, jälleen kerran. Ihme hoobo koko tyyppi. Ja Nevalainen paukuttaa kannuja kasvisten voimalla. Shillä lailla!! Ei se Jukka kasvisten syönti auta jos geenit on kuralla. Syöt lihaa tai et niin kuolo korjaa. Ja hieman vähemmän irvistelyä siellä tom-tomien takana kiitosh!!
Haiskahtaa Ewo-paskan bändivalinnalta, jälleen kerran. Ihme hoobo koko tyyppi. Ja Nevalainen paukuttaa kannuja kasvisten voimalla. Shillä lailla!! Ei se Jukka kasvisten syönti auta jos geenit on kuralla. Syöt lihaa tai et niin kuolo korjaa. Ja hieman vähemmän irvistelyä siellä tom-tomien takana kiitosh!!
Vastaukset 22
Vanhimmat
katoon ton Poisonblackin, mutta sen jälkeen välittömästä meneen, sillä tota uutta poppivissyä ei kestä pirukaan.
Siinä tapauksessa kannattaa käydä Poisonblackin keikalla ihan eri paikassa ja eri aikaan. Hintakin on ihan eri ;-)
Lippujen myyntiin vaikuttaa sen verran monta tekijää, ettei taida kannattaa alkaa naulailla kirkon oveen syitä sille miksei kaikkia kuutta keikkapaikkaa myyty loppuun kahdessa minuutissa. :)
Ai se on nyt lämppärin vika , kun liput eivät mene kaupaksi:)
Muiden bändien kohdalla lippujen myynti on yleensä pääesiintyjän vastuulla.
Nightwish on poikkeus tässäkin; D
Heh.
On kuitenkin ihan hyvä syy siihen , että esimerkiksi Lippupalvelun sivulla kohdassa "Musiikki" (ihan siinä etusivulla siinä näkyvästi vasemmalla ylhäällä) lukee tälläkin hetkellä ylpeästi ensimmäisenä "Nightwish".
Lippupalvelu palvelee maksavia asiakkaitaan eikä paljon trolleista välitä...
mitenkäs saa selville paljo on vapiata paikkoja konsertteihin?
mitenkäs saa selville paljo on vapiata paikkoja konsertteihin? ".....arvaamalla tietty.
Kunhan Imagenaerum tulee kauppoihin, niin lipunmyynti alkaa nousta samantien. Nightwish ei vielä ole kenenkään huulilla, koska ei levyäkään ole markkinoilla. Siinä syy! Se on varma, että keikat tullaan myymään loppuun. Samaa mieltä Poisonblackistä, että turhin lämppäri ikinä! Muutenkin Nightwishillä on ollut aivan paskoja lämmittelybändejä vuosien mittaan vaikka on todella iso yhtye.
Pain oli ihan hyvä, Battle Beast on tosi hyvä.
Ei taida myydä mitään paikkaa loppuun edes hyvien lämppärien avulla tai yleisöhän lähtee pois kun on lämppäribändin nähny.
Näin tapahtuu vain pahantahtoisissa unelmissasi. Todellisuudessa lämppäri nostattaa hieman tunnelmaa ja Nw:n aikana viimeistään Ghost Love Score täräyttää hallin katon sijoiltaan...
On se outoa ettei kukaan 'tiedä' Nightwishiä ilman että levy ilmestyisi...? Iron Maiden myy Suomessa lähes heti loppuun, oli levyä tai ei ilmestynyt...
Uteliaisuus uutta materiaalia kohtaan houkuttelee satunnaisia kuuntelijoita. Jos sitä uutta ei ole vielä, niin ei sitä porukkaakaan vielä ole kertynyt. Lisäksi kaikille ei ole itsestään selvää, että he ylipäätään pääsevät keikalle.
Vai vielä keikalle hah todellista rahan tuhlausta. jos stuodio versio on noin paska niin miten huono sitten on live meininki, varsinkin kun uus laulaja ei osaa laulaa pätkääkään livenä.
Anette laulaa oikein mallikkaasti livenä.
Aika jännä että aika moni bändi tykkää käyttää tätä sinun lahjattomaksi väittämää laulajaa, tähän mennessä hän on Nw- aikanakin vieraillut ainakin 4n muun bändin levyillä (Pain, Brother Firetribe, The Rasmus, Swallow The Sun).
Anette on hyvä laulaja eikä muutu huonoksi vaikka kuinka tuota höpötystä toistaisit.
En tiedä oletko ollut ikinä nykyisen Nightwishin keikalla, mutta DPP kiertueen aikana meininki oli aivan hemmetin mahtava. Itse tykkäsin enemmän Aneten rennosta olemuksesta ja siitä, ettei sitä hemmetin mekkoa tarvinnut lähteä vaihtamaan jokaisen biisin välissä. NIghtwish on aina ollut huikea livebändi- mahtavat pyrot ym. ja bändi kuullostaa hyvältä. Huomaa, että he panostavat livekeikkoihin.
"On se outoa ettei kukaan 'tiedä' Nightwishiä ilman että levy ilmestyisi...?" Kyllä porukka bändin tietää, mutta tällä hetkellä se ei ole ihmisten huulilla kolmen vuoden levytyssopimuksen takia.
Hah vai huikea livebändi just joo. Kerran näin tän uuden ryhmityksen esityksen ja kesken piti lähteä pois. Eihän tuo ruotsiakka osaa laulaa YHTÄÄN!
muutenkin esitys oli kuin olisivat viikon dokanneet, ponnetonta.
Nooh, olisiko omalla asenteella vaikutusta siihen mitä kuulee. Minun korviin Anette kahdella Dpp- keikalla kuulosti oikein hyvältä.
"muutenkin esitys oli kuin olisivat viikon dokanneet, ponnetonta."
Nightwish on rock/metallibändi. Ei tarvitse enemmän varmaan selittää :D
Nightwish on pikkutyttöjen pellebändi, sopii kuvaan että ovat tehneet todella naurettavan pellevideon siinä 6 vuotiaat pelkää kun harakka Anette kirkuu ale-kaupan kummitusasu päällänsä.
Voi kun olet kateellinen. Eikö bändisi ole oikein lähtenyt lentoon ?
Ei muuta kun parturiin ja oikeisiin töihin...
"Nightwish on pikkutyttöjen pellebändi, sopii kuvaan että ovat tehneet todella naurettavan pellevideon siinä 6 vuotiaat pelkää kun harakka Anette kirkuu ale-kaupan kummitusasu päällänsä. "
Ja laadukasta keskustelua ylläpitää tällä kertaa 8bn95.
Jos jostain biisistä/videosta ei pidä, sen voi perustella asiallisesti.
"Nightwish on pikkutyttöjen pellebändi"- Ja mikäköhän oli tämän kommentin pointti? Jos Nightwish on pellebändi niin ompahan perhanan kova pellebändi!