fordilla ei mene hyvin edes kotimaassaan

14109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

hitto uusi focus ja fiesta murheenkryyneinä,focuksen laatikot hajoo,milloinkohan taas alkaa suomessa uusien focuksien korjaamo kierre,jotain on jo kuulunut ongelmista täälläkin.

Äänestä

Taitaapa nuo Jenkkilän markkinoille menneet autot olla hieman eri kuin tänne härmään tuotetut, mutta saahan sitä pikkuinen provopetteri taas mielensä hyväksi.

Äänestä

Joo, Jenkki fordit on aikalailla eri autoja ja eri normeilla tehty ku eurooppalaiset!!

Äänestä

tunnu vaikuttavan myyntiin ainakaan,myynti kasvo usassai lokakuussa 6% verattuna vuosi sitten.

Äänestä

jaahas,suomessa fordeja myydään parituhatta,usa,ssa puhutaan miljoonissa,luuletko että jenkeihin ford suoltaa huonoja autoja ja tänne parituhatta hyvää.kyllä noissa kaikissa samat viat löytyy.ja jos auton luotettavuus ja asikkaiden tyytyväisyyskin laskee noin paljon,seuraa siitä jonkun ajan kuluttua myynnin romahdus..joskin suomessa fordin myynti ei lähtenyt missään vaiheesa toivottuun nousuun vaikka fordin mainokset pyöri muutama kuukausi sitten tauotta.aikaisemmat epäonnistuneet mallit on vieneet fordin haluttavuuden.

Äänestä
  • Mukavaa, että kannat noin huolta Fordin myynnistä. Toisaalta tuntuu hiukka oudolta tuo sinun Ford vihasi, onko sinua joku Fordin setä pitänyt pimeässä kopissa ?

    Äänestä

  • Outo tyyppi olet kirjoitti:

    Mukavaa, että kannat noin huolta Fordin myynnistä. Toisaalta tuntuu hiukka oudolta tuo sinun Ford vihasi, onko sinua joku Fordin setä pitänyt pimeässä kopissa ?

    Vai tuollaisia ovat forb miehen harrastukset.kyttäävät ruosteisissa autoissaan pikku poikia.olisihan tuokin pitänyt arvata.epäonnistuneet elämässään kaikin puolin.noh taivas paikka odottaa kunhan jätät ne pikku pojat rauhaan

    Äänestä

  • Ruskea ford mies kirjoitti:

    Vai tuollaisia ovat forb miehen harrastukset.kyttäävät ruosteisissa autoissaan pikku poikia.olisihan tuokin pitänyt arvata.epäonnistuneet elämässään kaikin puolin.noh taivas paikka odottaa kunhan jätät ne pikku pojat rauhaan

    Joo tutkimattomat ovat ford miehen tiet. Asiaakin fordin uusien mallien myynti floppasi pahoin.huhu kertoo että pitkään varastossa olleet c-maxsit ja focukset oli jo myyntihalliin tuotaessa näkyvässä ruosteessa oli ficsareilla kova työ saada ruosteet pois.eipä olis kiva myydä tuollaisia autoja

    Äänestä

Kuulin huhua serkun veljen vaimon kaimalta, että ne focukset on jo 80luvulla tehtyjä escortteja, mut on fixattu ja laitettu myyntiin uutena!!

VOI V****U!! Kyllä kans ihmetyttää miksi pitää kirjotella pa**aa ja keksiä juttuja Fordin ,muka huonosta laadusta!!!
Fordin laatu on parantunut jatkuvasti ja luotettavuus parantunut, ja se näkyy kokoajan kasvavassa myynnissä ja hyvissä testituloksissa!! Rangerhan viimeksi saijloistavan tuloksen NCAP-testeissä, ja mondeo on loistanu joka vertailussa ja testissä jo 10v.

Mutta kai tojota miehet on kateellisia ku oma rakkine on sieltä 90luvulta, vaik on ostettu 2000luvulla!!! Mutta menisitte omalle palstallenne hehkuttaan anjoviksianne!!!

Äänestä
  • Ei fordista tarvitse vikoja keksiä.niitä löytyy valitettavasti liian paljon.pahimpana nuo ruoste alusta ja moottori ongelmat

    Äänestä

Joo kyllä fordissa vikoja on, mutta paljon vähemmän kuin monissa muissa Esim.mersu ja tojota!!!!!!

Äänestä
  • Kyllä fordin pitäisi tuosta jo oppia ettei voi vuodesta toiseen täysin laaduttomia autoja.nyt on luottamus fordiin romahtanut maailman laajuisesti.mut eipä ihme kun lukee noita ruoste moottori yms alusta sähkö ongelmista.luotto meni ja ford tulee hiipumaan autonvalmistajista marginaali ryhmään

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei hyvä kirjoitti:

http://www.automerkit.fi/uutiset-trendit/muut-uutiset/artikkelit/ford-suuren-luotettavuustutkimuksen-merkittaevin-putoaja.html jenkitkin on sitä mieltä että fordissa on liikaa vikoja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu