300 000 inf- rokotetta vedetty pois

WARNING!!

4

149

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdc

      Miksi vasta sitten aijotaan vetää erä takaisin ku tulee ne vaikutukset ilmi? Miksei sitä voisi jo heti tehä ku nyt jo tiietään että tuote on sekundaa??

    • tarkka naku porkkana

      Kuka on keksinyt että Suomi on neito? Koskas neidolla on ollut pili? Pili on korkeintaan thaimaalaisella boygirlillä jonka värkki on bangkokkilaisella klinikalla muotoiltu muutamalla kymmenellä tuhannella bahtilla kikkeliksi. Mutta Suomi ei ole muodoltaan poikatyttö vaan raavas mies joka katsoo Ruotsia muna pystyssä.
      Missä tuo muna on, lienee seuraava kysymys.

      Se on tietysti näennäisesti yläviistoon suorana ja paksuna sojottava Oulunsalon niemimaa ihan siinä Suomi-neid...siis Suomi-herran vyötäröllä, kapeimmassa kohdassa. Pieni on uloke noin suhteellisesti mutta ainakin sieltä on lennähtämässä komea Hailuodon muotoinen mälli päin Ruotsia, joka on kuin jättiläismäinen vaipuva kulli.
      Joten eikö se Suomi olekin se homolandia eikä Ruotti, kuten yleensä on ajateltu? Karttakin sen todistaa.

      Ei muuta, jatkakaa..sukua

      • tarkka naku porkkana

        lisähuomaus:
        Vaikka arfikkalaiset yleensä tunnetaan kiireettömänä sakkina, joka lojuu savimajoissa ja huiskii kärpäsiä, niin silti tummaihoset on yleensä niitä mailman nopeimia juoksijoita. Mietis vaikka Usain Boltia, Maurise Kriiniä, Maikol Tsonssonta ja Ato Boldonia


      • tarkka naku porkkana

        Kun nopeasti vilkaisee karttaa niin näkee melkein väkisinkin että kyllähän Suomi on enemmän naisen ku miehen muotoinen. Ylitornio ja Pello edustavat Suomi-neidin tissejä, kun taas Nurmes, Lieksa ja Ilomantsi muhkeaa kankkusta. Ja ootteko huomanna että Suomi-neiti ei tykkää Norjasta ja Ruottista. Siihen viittaa se että Suomen "kädessä" se pienempi möhköle on alapuolella, eli peukku on alaspäin.
        Arabian niemimaa taas on kuin jokin hulvattoman lihava töppönen joka piikkisellä kärjellään potkii lommoa Iraniin. Senhän monet ovat huomanneetkin että Afrikka muistuttaa Ihmisen päätä, ja, ällistyttävää kyllä, vieläpä tummaisoisen ihmisen kalloa. Niillähän on se takaraivo melko ulkoneva. Sahara on kuin Afrikka-herran kallo mutta aivojen tilalla pelkkää hiekkaa. Somalia on sitten nenä (ehkä siinä on pelkkä nenäluu kun on niin terävä) ja Mosambik on muhkeat (irekeen)huulet. Namibian ja Angolan rajalla on leukaperät..

        Näin se mielikuvitus laukkaa. Havaitsemisen iloa muillekkin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      822
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      760
    3. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      576
    4. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      63
      548
    5. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      546
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      46
      540
    7. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      66
      536
    8. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      527
    9. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      522
    10. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      520
    Aihe