Maryjanes kovempi kuin alkuperäinen?

Lizzu79

Mielestäni se lähestyy jo sitä. Loistavan levyn tekivät ja itse Remu kehuu kovimmaksi bändiksi aikoihin!!! Kuuntelen tuota niiden levyä enemmän kuin Roadrunneria; jotenkin on vaan niin piristävän oloista ja kuitenkin niin vintage-henkistä. Mitäs muut olette mieltä? Itsestäni tuntuu että Remun pitäisi lopettaa Hurriganes-nimen lokaaminen ja Maryjanes hoitais tontin meille nostalkigoille. Liittykää remmiin!!

5

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lässy97

      Nii-i

    • pullakuski,

      never ever!

    • länskänlokari

      täyttä kuraa!

    • ermu

      höpö.höpö nyt saa*ana,kertakaikkiaan,*ittu sentään

    • treme88

      Törmäsinpäs tähän vanhaan ketjuun. Maryjanes oli hyvä joskus aikoinaan, siis ihan edelläkävijä jopa näissä cover-ympyröissä. Mutta levyhän on huono ja nykykeikat varsin säälittäviä. Hyvällä asialla toki mutta soitto ei kulje kuten joskus. Kaipaisin coverbändeiltä enemmän tiukkuutta ihan soitossa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      14
      1379
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      206
      1343
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      145
      1189
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1007
    5. 134
      959
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      923
    7. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      857
    8. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      832
    9. Kehtaisitko kulkea mun kans yleisillä paikoilla

      vaikka käsi kädessä?
      Ikävä
      68
      794
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      397
      776
    Aihe