noniin muijan ulosotot kasvavat kertaheitolla 8000 e. ei osaa eikä halua niin yksinkertaista asiaa hoitaa,kuin omat velvoitteensa eli veronsa. keskituloinen 35 000e mutta jätti taas suurimman osan veroista maksamatta, ellei kaikkea. miksi nämä idiootit eivät koskaan edes yksinkertaisimpia asioita voi (eivätkä suostu) hoitamaan????
martinalle melkein 8000e mätkyt, ulosottoon toki menevät
vtun idiot
14819
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Samaa mieltä kanssasi olen. Me veronmaksajat joudumme tämän bimbon nartun velat maksamaan , se on varma. Kaikki korotukset veroihin, eläkemaksuihin ym. krääsän ostaminen aivan sairasta tällä nartulla.Ja viellä kehuu blogissaan mitä shoppailee itselleen ja tyttärelleen. Onneksi minulla matkaa sinne Suomeen n. 4000km, muuten voisin vaikka mokata ja antaa pientä pintaremonttia tälle nartulle.
Mistä se on saanut tuon verran tuloja, kun ei ole erityisemmin töitäkään? Jos tuloja on tuo määrä, eikö siitä olisi pitänyt mennä uo-velkojen maksuun edes jotain? Velka vaan kasvanut kasvamistaan.
Nuo veromätkyt on nyt niitä sen "firman" mätkyjä. Sehän on avoin yhtiö ollut se "firma" joten narttu vastaa itse veloista kuin omastaan.!!
Ihan oikein, syvemmälle pohjamutiin se vajoaa!!
ha-haa.
normali terve ihminen ei koe vahingoniloa tuolla tavoin, aivan kuin saisi jotain mileihyvää jos toisella on jotain ongelmia.
Säästä nuo länkytykset muille suomalaisille joilla on ulosotossa yhtä sun toista maksua, ei hoideta vuokrisa, ei terveyskeskusmaksuja, ei puhelinlaskua jne,,vakuutuksia mopoon edes... sääsät räkätys rikollisille joita linnat täynnä. mene oikein pärstän eteen räkytämään.
elleivät kirjoitajat ole eläkeläisiä, on suuresti ihmeteltävää että keksellä' aamupäivää voidaan/ joudetaan täällä kirjoittelemaan. Joko käytetään työaikaa väärin tai nämä sossun elätiti röökiämmät joiden ulkomuoto on mitä on, vedetään kaunginvuokra-asunnon partsilla röökiiii ja kaljaaaaa, ja ollan sen näkösiiiikiiii, siellä kadehditaan vähän kaikkia ja voidaan huonosti ja toivotaan muille pahaa ja ollaan vahingoniloisia.
Hajoavat liitoksistaan kun näkevät jotain hyvännäköistä mimmiä tai jollain on edes jotain nastaa, aineellista tai ei matrialista.
ne pienet tuet kun tahdo riittää mihinkään varsinkaan kun niitä ei osata käyttää...
Enpä nyt tiedä kateudesta, enkä niin vahingonilostakaan. Ihmisiä lähinnä suututtaa, kun Martina ei osallistu yhteiskunnan kuluihin ja maksa verojaan. Kuitenkin hänen lapsensa on esimerkiksi verorahoilla ylläpidettävässä päiväkodissa. Miksi hänen pitäisi saada olla yhteiskunnan elätti, eikä siitä saisi ääneen puhua? Noin "tunnollisen kansalaisen" luulisi hoitavan tämmöiset asiat esimerkillisesti.
Minulla taitaa olla erikoinen tuttavapiiri, kun kaikki maksavat veronsa ja luottotiedot kunnossa?
Taas tämä sama kadepelle/räkänokka ties mitä täällä kirjoittaa. Kuule nää sun jutut on kuultu jo niin monta kertaa. Mites sulla itsellä on keskellä päivää aikaa kirjoitella täällä, vai oletko eläkkeellä?? Et kait vaan ole sossun elätti ja vedät röökii ja kaljaa partsilla. Ja mistä hel***stä sinä tiedät minkälaista porukkaa täällä sivuilla käy? Itse olen ainakin työssä käyvä, velaton, omassa paritaloasunnossa Helsingissä asuva ja hyvää elämää, myös aineellisesti, viettävä. Ei todellakaan tartte kadehtia jotain Aitolehteä. Kirjoitit, että näillä kadepelleillä on yhtä sun toista maksamatta (vuokria ym), siis ihan sitä samaa mitä Aitolehdelläkin on ulosotossa. Ja mitä pahaan oloon tulee, niin luulen, että Aitolehdellä se paha olo vasta onkin, kun pitää kynsin hampain koko ajan roikkua Seiskan ym. lehtien palstoilla ja viettää jotain "muka glamourelämää", vaikka naisella ei olisi siihen tippaakaan varaa. On myöskin varmaan kivaa, kun joutuu elämään koko ajan toisten siivellä, kun itse on täysin pa. Suoraan sanoen säälittävä tapaus, joka elää ainoastaan omassa SUPERfantasiamaailmassa.
Hankala humalatila taas deekumummilla, kun sormet lipsuu noin! Päivähönö rules!?
Onkohan edes päiväkotimaksut kohallaan... tätäkin on syytä epäillä ja Helsingin sosiaalipuolen syytä tarkistaa.
Nimimerkki "Kadepelleille" = Olet niin oikeassa kuin olla ja voi!! Samaa mieltä.
Velallisen epärehhillisyys on rikos ja siitä saa tuomioksi tässä maassa minimissään kultaisen kädenpuristuklsen.
Vai että sitä oltaisiin kateellisia kun eletään velalla.
No mä en kyllä kehuis hirveesti elämääni jos olis ulosotossa ton verran. Entäs sitten kun on mennyt luottotiedot kun on ollut tärkeempää näyttää elävän kuin joku miljönääri! Mitä järkee 5-10 vuoden päästä on niillä pärstähoidoilla tai hienoilla kuteilla kun oot sitten kusessa kaulaa myöten...
Itse elän kyllä pienillä tuloilla mutta olen hoitanut maksun ettei mitään ole mennyt ulosottoon. Nykyään tuntuu et pitää elää kuin viimestä päivää, eikä ajatella seuraamuksia, saatika tulevaisuutta!
Mähän oikein kuolen kateudesta!
Siis, mulla on samat keskivertoiset tulot eli noin 35 000 e. Niistä menee veroa keskimäärin sellainen 1/4. Eli, Martina siis on jättänyt periaatteessa KOKONAAN tästä summasta verot maksamatta. MITEN se on Suomessa mahdollista, haluan tietää?
Ok, nyt sitten ulosotot kasvavat akalla tuon 8000 e ja korot päälle.
Ai että mua kyrsii nämä kuvottavat yhteiskuntamme loiset ja luuserit. Voiko suurempia luusereita olla mitä ovat Tuksu ja Martina. Ehdotonta luuserien alinta kastia mitä ikinä voi olla olemassa. Kumpikin vanhoja eukkoja, toisella kakarakin! Koulutuksen puute myös näkyy, yläasteen juuri ja juuri toinen läpäissyt. Toinen sentään peräti lukion kahlannut läpi. Mulla menee kylmät inhon väreet kun näen noiden lärvejä. Ja kuka mies voi olla elämässään niin alhaalla, että suostuu noihin naisiin koskemaan piiiiiiiiiiiitkällä tikullakaan?
Sitä minäkin mietin että mikä niiden miesten päässä on jotka koskevat näihin surkuhupaisiin naisiin? Kun ei se ainakaan ole kaunis ulkomuoto tai mukava luonne! Kaikkea muuta. Onko niin, että osa miehistä haluaa paistatella mukana Seiskassa? Tosin Stefu ehkä on jo tosta pellestä eronnut. Ja on aina pitänyt huolen, ettei vaan tule kuvatuksi sen luuserin rinnalla.
martiina luisuu suohon, which is good.!