Kotia etsii

Kotia etsivä

Haussa on rakastava loppuelämän koti leikatulle uros ja naaras fretille. Nämä kaverukset toivovat kodiltaan kokemusta. Pakon edessä joudun luopumaan karvaisista lapsistani, koska aikaa ei enää riitä heille niin paljon kuin pitäisi. Siksi haluaisinkin että uudella emännällä/isännällä olisi antaa aikaa ja rakkautta näille ihanille pienilleni. En anna mielelläni lapsiperheeseen sillä tyttö on vähän valikoiva ihmisten suhteen, ja vaatii aikaa että alkaa luottamaan.
Iältään tyttö on 4 ja poika 3. Ota yhteyttä ja kysele lisää jos kiinnostuit.
Yhteystiedot: [email protected]

6

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moi (:

      minkä värisiä ne ovat? (:

    • autoimmuunityreoditi

      Voi kiertolais-raasuja. Kylläpä kuulostaa erittäin hyvältä: "tyttö on vähän valikoiva ihmisten suhteen" Niimpä niin. Kierrosta ostettu kenties?
      Suomi 24stä varmasti löytyy ne parhaat fretin omistajat. Fiksua toimintaa!

    • Kotia etsivä

      Tyttö on soopeli ja uros blaze. Ovat olleet minulla pennusta lähtien, eli ei mitään kiertolaisia. Eikö ole fiksua etsiä uutta rakastavaa kotia, kun tietää ettei oma aika riitä niin paljon kuin tarvitsisivat? Olen aina ajatellut ettei omalle kohdalle käy niin että eläin annetaan pois kun on kerran sellainen hankittu, mutta nyt olen joutunut tilanteeseen jossa näin on pakko tehdä. Minulle ei ole väliä vaikka ihmiset eivät ymmärtäisikään tekoani, pääasia on että fretit saavat sellaisen kodin jossa heitä rakastetaan ja ansaitsevat. Jos oikeanlaista kotia ei löydy, taytyy tilanteeseen keksiä uusia ratkaisuja. Mutta tällä hetkellä tämä on oikein meitä kaikkia kohtaan. Joten mene itseesi ja ymmärrä että päätös on minulle henkilökohtaisesti raskas ja tarkkaan harkittu.

    • henna

      yritin laittaa viestiä : o mutta ei tullut perille miksi lie. ottaisitko yhteyttä [email protected] (:

    • Kotia etsivä
    • Kotia etsivä

      Fretit ovat saaneet uuden kodin, kiitos kaikille vastanneille :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      89
      1027
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      722
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      604
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      546
    5. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      469
    6. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      48
      468
    7. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    8. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      41
      429
    9. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      421
    10. Dina on valittu virkaan Rovaniemelle

      Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.
      Kemijärvi
      25
      418
    Aihe