Kotia etsii

Kotia etsivä

Haussa on rakastava loppuelämän koti leikatulle uros ja naaras fretille. Nämä kaverukset toivovat kodiltaan kokemusta. Pakon edessä joudun luopumaan karvaisista lapsistani, koska aikaa ei enää riitä heille niin paljon kuin pitäisi. Siksi haluaisinkin että uudella emännällä/isännällä olisi antaa aikaa ja rakkautta näille ihanille pienilleni. En anna mielelläni lapsiperheeseen sillä tyttö on vähän valikoiva ihmisten suhteen, ja vaatii aikaa että alkaa luottamaan.
Iältään tyttö on 4 ja poika 3. Ota yhteyttä ja kysele lisää jos kiinnostuit.
Yhteystiedot: [email protected]

6

207

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moi (:

      minkä värisiä ne ovat? (:

    • autoimmuunityreoditi

      Voi kiertolais-raasuja. Kylläpä kuulostaa erittäin hyvältä: "tyttö on vähän valikoiva ihmisten suhteen" Niimpä niin. Kierrosta ostettu kenties?
      Suomi 24stä varmasti löytyy ne parhaat fretin omistajat. Fiksua toimintaa!

    • Kotia etsivä

      Tyttö on soopeli ja uros blaze. Ovat olleet minulla pennusta lähtien, eli ei mitään kiertolaisia. Eikö ole fiksua etsiä uutta rakastavaa kotia, kun tietää ettei oma aika riitä niin paljon kuin tarvitsisivat? Olen aina ajatellut ettei omalle kohdalle käy niin että eläin annetaan pois kun on kerran sellainen hankittu, mutta nyt olen joutunut tilanteeseen jossa näin on pakko tehdä. Minulle ei ole väliä vaikka ihmiset eivät ymmärtäisikään tekoani, pääasia on että fretit saavat sellaisen kodin jossa heitä rakastetaan ja ansaitsevat. Jos oikeanlaista kotia ei löydy, taytyy tilanteeseen keksiä uusia ratkaisuja. Mutta tällä hetkellä tämä on oikein meitä kaikkia kohtaan. Joten mene itseesi ja ymmärrä että päätös on minulle henkilökohtaisesti raskas ja tarkkaan harkittu.

    • henna

      yritin laittaa viestiä : o mutta ei tullut perille miksi lie. ottaisitko yhteyttä [email protected] (:

    • Kotia etsivä
    • Kotia etsivä

      Fretit ovat saaneet uuden kodin, kiitos kaikille vastanneille :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      4848
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2711
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2504
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1933
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1832
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      88
      1661
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1612
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      161
      1532
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1348
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1200
    Aihe