Elokuvien teosta kiinnostuneita?

Satzumi

Mua kiinnostaa tosi paljon tehdä elokuvia, mutta ärsyttää kun mulla ei oo semmosia kavereita jotka ois myös innostuneita.... :( Oon koittanu ettiä ihmisiä joita kiinnostaa sama asia, mutta en löydä.. Ei tarvitsisi edes varsinaisesti osata, en mä itekkään ole elokuvia tehnyt, muuta kuin animaatioita (josta muuten haluan tulevaisuudessa ihan ammatinkin), mutta harrastusmielessä kiinnostaa ihan perus ihmisnäytellytkin elokuvat. Pääasia on se että on INNOSTUNUT/KIINNOSTUNUT tekemään!!!!!!!!!! Oisko täällä ketään joka ois kiinnostunut samaisista asioista, tai joku porukka mihin vois tulla mukaan?? Niinkuin se Zombie-marja-Jaffa mainoksessa oleva tyyppi, semmoisia pitäisi olla enemmän!!!!!!!! muhun voi ottaa yhteyttä: [email protected]

8

192

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • M@ria

      Mistä päin olet ?

    • ---

      Itteäni kiinnostaa kanssa leffantekeminen ja mulla on jotain kokemustakin alasta mutta projekti puuttuu tällä hetkellä. Opiskelen tota AV-viestintää johon kuuluu lisäksi myös tämä video/elokuvatuotanto oleellisesti eli kaikki kameran käytöt ja editoinnit luonnistuu hyvin. Olen ollut mm. mukana avustajana kotimaisissa kokopitkissä, tehnyt apulaisohjaajan hommia parissa lyhärissä, toiminut kuvaajana eräässä musavideossa ja ollut tuotantoassistenttina eräässä suomalais-venäläisessä demotuotannossa. Ylelle on kanssa tulossa yksi ohjelma jossa olen ollut kuvaajana. Nämä siis omien projektieni lisäksi :) animaatiota osaan myös tehdä flash pohjasena. Että mikäli tarvitset tekijää/apuja/mitä vain leffan tekemiseen liittyen niin ota yhteyttä, oon etsinyt itsekkin jonkin aikaa jotain mielenkiintoista projektia :)

    • +-+

      Olen myös kiinnostunut elokuvan teosta. Lähinnä näyttelemisestä. Missä päin vaikutatte?

    • ---

      Itse teen näitä hommia pääkaupunkiseudun tuntumissa, lähinnä Helsingissä. Tosiaan mikäli jollain olisi jotakin ideaa/projektia niin tulisin ehottomasti mukaan tekemään.

      • Satzumi

        Oho tänne oli tullut vastauksia! :D Mä vaikutan outokummussa ja jyväskylässä. Oudossa kummussa opiskelen ja jyväskylässä käyn aina kotona. Oon 20 v. Ja tosiaan mulla ei hirveesti oo kokemusta mutta paljon innostusta! Koulussa ollaan kyllä käyty kaikkea käsikirjotusta ja kuvaamista sun muuta, valaistusta ja äänimaailmoja myös. Ois kyllä tosi siistiä lyödä hynttyyt yhteen muiden innostuneiden kanssa, hyvässä porukassa voisi syntyä hyviä juttuja!


    • Satzumi

      Ja myös editointi onnistuu, ja ääninäytteleminen! x) Eli muhun voi ottaa yhteyttä jos tarvii minkäännlaista lisävoimaa elokuvan tekoon, ja jos ois porukkaa enemmän lähitienoilla niin vois kehitellä jotain.

    • TMO_
    • ---

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1496
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      1295
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      901
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      875
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      856
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      164
      803
    7. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      85
      779
    8. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      729
    9. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      707
    10. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      638
    Aihe