Paras talletuskorko??

Hei asiantuntijat! Kertokaa ihmeessä mistä saa parhaan korkotarjouksen määräaikaistalletukselle 70 000€ olisi tarkoitus tallettaa 24 tai 36kk.
6475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Käyppä paikan päällä utelemassa selviää parhaiten.Tapiola tarjosi ainakin hiljattain 2,8% korkoa 2-vuodelle.3-vuodesta vain 3%,eli vain 2vuotta kannattaisi.

Äänestä
  • Ei tuolta kannata kattoo, ku suuntaa. Pankeista kyselemällä ja kilpailuttamalla saa prosentin parempaa, ku tuolla ilmotetaan.

    Äänestä

Mä tein viime viikolla OP:ssa 12 kk talletuksen 2,4%.

Äänestä

Kiitos neuvoista ja kauppalehden korkovertailun tuloksena laitoin BigBankkiin kolmeksi vuodeksi korko 3.9%. OP tarjosi vain 3.25! Että sillee. Paras tarjous voittakoon!

Äänestä
  • Ei kannata tallettaa.Vaan ottaa lainaa tässä maailman tilanteessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


"Groisos"? kirjoitti:

Hei asiantuntijat! Kertokaa ihmeessä mistä saa parhaan korkotarjouksen määräaikaistalletukselle 70 000€ olisi tarkoitus tallettaa 24 tai 36kk.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu