eli näin ikävästi on asiat. Takajouset ovat olleet poikki varmaan jo pitempäänkin, mutta nyt katsastus-setä asian huomasi.
Ostin Motonetistä vahvistetut jouset Breakiin. Voisiko nyt joku ystävällisesti kertoa vaihdosta esimerkiksi pitääkö jousi puristaa kasaan ja onko jousi on kiinni jollakin.
Etupään ylemmän laakerin vaihdossa jousi piti käytännössä irroittaa eli vaati melkoisen kasaan puristamisen.
Laguna II takajousten vaihto
helppokokoko
1
799
Vastaukset 1
- Helpponakkikiki
Jousi ei ole kiinni mistään päästä. Pikkaisen tuntuu turvattomalta jos katkeaa keskeltä ja palat putoo kartsalle.
Jousi pitää puristaa kasaan. Kiristimeen saa muutaman helpon kierroksen jos nostaa akselia esimerkiksi toisella tunkilla.
Vaihdon jälkeen huomaat kuinka jousitukseen palaa mukavampi pintapehmeys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971181
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84809Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29756- 64677
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93606- 31593
- 18538
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15531Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43503- 10466