Eli tarvitsisin tuollaista ohjelmaa.Jos viisaamat voisivat antaa latauslinkin kiitos.
Nettikun datapaketin seurantaohjelma kiitos.
Lissublondi
3109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Valottaisitko hieman tarkemmin että mikä on varsinainen ongelma? Siis yritätkö jäljittää metsästyskoiraa, vakoilla poikaystävääsi vai parantaa verkkopelin nopeutta vai kenties jotain muuta? Olisi helpompi auttaa jos kertoisit tarkemmin.
Sonera on rajoittanut nettitikun datapaketin koon 20 gt laskutuskaudessa,joten olisi hauskaa seurata miten paljon pakettia on jäljellä.Nettitikku on reitittimessä kiinni,joten alkuperäisestä ohjelmasta ei hyötyä ole.
Anteeksi.kun esitin asiani sekavasti.
Laita mokkulan sim-kortti matkapuhelimeen ja lähetä sillä tekstiviesti jossa lukee salasana, numeroon 15400. Saat paluuviestinä salasanan jolla pääset kirjautumaan omille sivuille. Omien sivujen käyttäjätunnus on puhelinnumero joka näkyy mokkulasopimuksessasi tai näkyy myös laskussasi.
Omat sivut näyttävät paljonko dataa olet kuluttanut laskutuskauden aikana.
www.sonera.fi/omatsivut