Vm. 2005 ->
Kuinka paljon hyötyä on Quadra-Trac II järjestelmästä ajatellen normaalia käyttöä? (auraamattomia teitä ym. ei mitään varsinaista offroadia..)
Entäpä muu varustus, ovatko kovinkin alttiita vioille vanhemmiten esim. Hill Descent/Hill Start systeemi.
Kaikki muukin huomion arvoinen tieto otetaan ilolla vastaan!
Grand Cherokee hankinnassa
2
381
Vastaukset
- 3.0 CRD
Itselläni Quadra-Drive II, jonka pitäisi olla vielä hieman Tracia parempi (oli vakiovaruste Suomessa Limitedissä n. 2005-2007). Muutaman kerran olen mennyt auraamatonta metsäautotietä talvella ilman mitään ongelmaa, mutta meno ei kyllä perusrenkailla ole niin vakuuttavaa, että tekisi mieli pysähtyä umpihankeen. Tosin varsinainen differentiaalilukko on jäänyt odottamaan tilannetta, kun auto on jäänyt muuten täysin jumiin. Mäkilähtöavustin tuli vasta 2008 vuosimalliin, joten noita ei ole vielä edes kovin vanhana saatavilla.
Autossa on ollut pieniä öljyvuotoja useampia eri paikoissa, mutta mitään kallista ei vielä ole mennyt rikki. Kotimaan hintataso varaosille on enimmäkseen suolainen, joten Yhdysvalloista tilaamalla voi säästää huomattavastikin.
Varsinainen suunnittelukukkanen on vaihdelaatikon valitsimen toteuttaminen grafiittiliu'uilla, joka vanhemmiten johtaa helposti väärään vaihdeinformaatioon kontrollimoduulille (ilmenee siten, ettei auto vaihdakaan vaihdetta satunnaisesti). Positiivinen yllätys on auton helppo purettavuus, joten pikkukorjauksia on tullut tehtyä itsekin.- ???-???
Kiitos vastauksesta. Nyt on kiikarissa auto jossa ei noita lisävarusteita ole. Kai se Jeeppi kun Jeeppi kuitenkin paremmin eteneee kuin yksivetoinen Volvo. Katellaan mikä taloon hankitaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481251- 1581077
- 60919
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27736Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51731Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli178729- 8722
- 11719
- 346708
Kamalateltta
Kalateltta... Kuivia,kylmiä, suolattomia muikkuja kalliiseen hintaa. Viimeinen kerta kun käyn syömässä tuolla. Edellise11661