Onko kukaan muu kuullut huhuja, että sinne relanderikadulle on tulossa homobaari?
Homobaari Varkauteen
135
6299
Vastaukset
- veitikka`0´
mihinkä mahtaa tulla, kyselee utelias.
- jihad88
Entisen saiturin paikalle tulee homoille suunnattu disco.. Voi tätä maailman menoa. Millon lie lesbot kokoontuvat toiselle puolelle rellunkulmaan?
- SeppoTe
Jaa. No ihan miten vaan. Minua ei tosiaankaan kiinnosta tämmöisten henkilöiden puuhat.
- 161616
Sen verran kiinnostaa, että kommentoit :)
- 12+18
Varkaus on niin pieni paikkakunta että tuskin tänne mitään "vähemmistö" baaria tulee.
- (;)
niin kyllä tänne ei tarvita mitään hihhuleiden paikkoja........pitäs nää homot viedä pakkohoitoon ja jos ei ala parantua niin lähetetään ne ruotsiin eiköhän sinne vielä jokunen homo mahdu.....
- ärsyttää rasistit
Sinut sais viedä pakkohoitoon - ei sillä oo paskanvertaa väliä ootko sä hetero, homo, lesbo tai bi. Jos saan kysästä, niin mitä pahaa homot on sulle tehny?
- suvaitsevainen
eikannata varkaudessa sellainen, kuka sinne uskaltaa mennä kun homofobia nuoret kyttää tientoisella puolella uhrejaan
- reewtr
Saattais pahoinpitely tilastot nousta..sen verran paljon juntteja täällä..
- homot rules
Kyllä se on tulossa. Ihan loistavaa, vihdoinkin peräkammarin pojat voi tulla kaapista ulos! :D
- Tuliskohan Tsupari
tuliskohan kaupunginjohtaja siippansa kanssa avaamaan ko.yrityksen näin avoimien ovien vuosikymmenellä.Voitais vaikka tanssia härkäparilla?
- fazer
Tuliskohan Tsupari kirjoitti:
tuliskohan kaupunginjohtaja siippansa kanssa avaamaan ko.yrityksen näin avoimien ovien vuosikymmenellä.Voitais vaikka tanssia härkäparilla?
ja persut saisivat olla "vetonaulana" niille avajaisissa
- savolaisjurpo
fazer kirjoitti:
ja persut saisivat olla "vetonaulana" niille avajaisissa
...ja steppaava menninkäinen vetonaulana dancefloorilla!
- dupsteppaava mennink
savolaisjurpo kirjoitti:
...ja steppaava menninkäinen vetonaulana dancefloorilla!
Turku...Tampere...ja nyt...VARKAUS!
- ei homo
KANNATETAAN! Tekopyhää kritisoida homoja tai lesboja. Antaa kaikkien rakastaa ketä haluaa, ei se ole muilta pois.
- Yksi homo :D
Tää on siis ihan totta :D Baari ei ole varsinainen homobaari, vaan ennemminkin homoilel ystävällinen baari =) tai toisinpäin, eli homobaari joka on heteroystävällinen :D
PS. Kyllä teidät joiden mielestä homot pitäs ruottiin lähettää ja pakkohoitoon mennä, voisitte ite lähtee hoitoon :D VArakaudessa on yllättävän paljon homo/lesbo/bi porukkaa :D yritykselle saattaa jopa tulla kannatusta, varsinkin kun se o nheteroystävällinen :D- DDDDD ja vielä D
Ei meidän tarvitse,kun emme ole homoja tai lesboja. Homous ei ole pois keltään,mutta varmaan kirjoittajat ymmärtävät tämän ,että se ei ole mikään normaali
tila ihmisessä. Tämä sana hetero on näiden yltiöliberaalihihhulien keksintöä, jolla saataisiin homot sekä lesbot näyttämään normaaleilta. Siis on vaan mies ja nainen. Muut keksityt muotiversiot eivät ole toivottuja tiloja ihmisessä.
Niin, ,jos homppelibaaria suunnitellaan, voisi joku entinen tehdashalli olla riittävän suuri tähän jaloon tarkoitukseen.
- lolzzzffff
meikä ainaki menee sinne heti D:D:D:D::D toivottavasti löytyy kuumia poitsuja seiltä mukaan :))))
- Hyvä juttu
Nii sehän on siis sellanen Lost anf Found baari :D
- Varkauden kerma
Ihalainen, Tsupari ja Hentunen vakio asiakkaita :)
- vähintäänkin laulun
Toi on mun mielestä kans tosi hyvä idea. Kun eihän täällä ole minkäänlaista sellaista paikkaa missä voisi homot,lesbot ja bi:t käydä. Mä ainakin haluun sielä käydä,jos sellainen tulossa :)
- Zxcx
muna ei kuulu perseeseen
- Heterosexual
Sinne vaan kaikki karvaperseestä tykkäävät homppelit..
- puarikärpänen
Millois tää homobaari on aukeemassa ja mihin päin Relanderinkatua? 8)
- wildgirl22
Mä mietin ihan samaa,että milloinka? :) Saiturin Mekan vanhoihin tiloihin vissiinkin. Ja tuli mieleen,että onko se nyt sit sellanen homo baari,että tervetulleita niin homot,lesbot ja bi:t?? Että tarkoitettu heille,mutta myös hetero ystävällinen.
- sssssssssmmmm
Asiasta hieman poiketen. Eikös tuossa Saiturin Mekassa ollut joskus baari? Minkähän niminen mahtoi olla?
- en jaksa muistaa
Oisko se ollu Reijän ritarit ja lätkän pelaajat?
- lonkerooooooooooo
Helanderia varmaan muistelet :)
- reikä-roope
Ei tule baari saiturin mekan tiloihin, vaan siitä jonkinverran eteenpäin.
Näyttää remppa olevan hyvää vauhtia valmistumassa.- JeeJee Jeeeee
Cafe Haavisto?
- Nimimerkki549
JeeJee Jeeeee kirjoitti:
Cafe Haavisto?
Saiskos siellä presidentti kahvia?
- HOMOHUUMAA!!!
Avajaisiin voisi kutsua Haaviston ja laulamaan Jari Sillanpään! Joo ja varmasti menen katsoo keitä sinne tuleekaan, että ketkä leimataan sit loppuiäksi homoiksi, vaikkaeivät oiskaan.
- Brokeback Mountain
Avajaislahjana kaikille oma vaseliini...
- :-D
Brokeback Mountain kirjoitti:
Avajaislahjana kaikille oma vaseliini...
*reps*
- tuulipuku-homot?
Millaisia mahtaisivat olla tän paikkakunnan homot? Tuulipuku-Nissan-lippis-resupekkoja varmaan! Hygienia puutteellinen ja peffassa olisi ns rekkamiehen pastilleja.
Ei uusi pressa Haavisto ainakaan innostuisi maakuntamatkalla!- JokaiselleJotakin ;O
Kyllä täältä löytyy homoja joka lähtöön. On tuulupuvullisia, pikkutakki hoppeleita ja sitten näitä ylinuorekkaita ja -laittaituneita.... niin ja sitten vielä bändipaita ja farkut tyyppejä...
- batwoman_
Löytyy varmasti niitäkin, mutta eihän lähdetä yleistämään :D
- ruskeanreijänritari
eikös rosvokaupungissa kaikki baarit ole homo baareja .
- åke
vitsi miten siistii oikeesti, mehän voimme kaikki kuunnella yhdessä Village Peoplea ja tanssia ''kivasti'' ;)
- spurdo spärde
just joo, että kauhanen avais homobaarin sitten äitinsä juottolan viereen? mistä te näitä juttuja revitte...
- etademirp
´´ mehän voimme kaikki kuunnella yhdessä Village Peoplea ja tanssia ''kivasti'' ;)´´
mie ainakin kuuntelen mieluummin Katariina Samulaa! :D
http://www.youtube.com/watch?v=BHzMVigRMTY - sitä vaan että,
ON MEILLÄ VIINA SAUNA JA KIRVEES OIS HOMOBAARI NIIN IHAANAAAAAAAAAAA
- Nyt siis..
savolaiset voivat etsiä keskitetysti ommoo hommoo.
- ES-JONNE123
JONNEEEEETTTT
- pekkaa34
Sehän sit aukee sopivasti keväällä
- tehdään veroilla
Siihen viereen kannattaa samalla tehdä uusi ilmavoimien tukikohta, saavat pojat sitten lentojen jälkeen käydä baarissa.
- >>><<<
"Jos joku makaa miehen kanssa, niinkuin naisen kanssa maataan, on hänet surmattava, sillä hän on itse syypää siihen syntiin" (joku moos.kirja)
Jumalan edessä on turha käyttää valikoivaa muistia.
Ei kelpaa selitys: "en voinut sille mitään" tahi "synnyin sellaiseksi"
Se lukee siinä raamatussa selvästi: "He ovat itse ansainneet sen!"- Luonnotonta
Juuri näin. Luonnoton on luonnotonta. Mutta kun nämä viherhihhulivasurikommarit maustettuna yltiösuvaitsevaisuusdemareilla, tulos on tämä: Kaikki mitä porukalla keksitään on heistä hienoa sekä sallittua. Sitten keksitään niille nimiä sekä aletaan hokemaan saatua tulosta. On hienoa ja älykästä puhua heteroista, homoista tai bi:stä tai vaikkapa monikulttuurisuudesta. Nämä samojen hihhuleiden vanhemmat risupartaradikaalit älykkäät eläjät,ihannoivat hurmioituneina silloista neuvostoliittoa nyrkit pystyssä,vaikkä tiesivät sen olevan täysi surkimus.Sitten kun totuus tuli esille, piti löytää joku muu korvike aiemman tilalle .Nämä ihmiset haluavat aina jotain muuta ,mutta eivät mitään oikeaa sekä todellista.
- Arska Forssasta
ELi mikä seon, siis baari missä on pelkkiä homoja. Jokapojalle voi siis siellä sanoa, hei homo, heitä voltti! tai "sä oot sen näköinen että sua väsyttää ihan HOMONA, homo!" kaikki nämä ovat ok. Siksi homobaarit ovat cool. Kielenkäyttö on siellä huomattavasti karkeampaa.
- hhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Ruotsiin voisin mennä iha ilomielin!
- puksutuksu
TEHKÄÄ JO TUKSUBAARI ;:(, (ITKEE) JA TUKSU TANSSIMAAN ;:)!!!! oikeesti halunu TUKSUBAARIN. KAIKKI ON TUKSUBAARIEN PUOLESTA!!!!!!!
- Ykshomovaan
Yleensäkään juuri missään muualla kuin Helsingissä, Tampereella, Turussa ja Oulussa ei ole homobaareja käsittääkseni. Mutta todella hyvä idea! Korjatkaa, jos olen väärässä... Mielestän näiden kaupunkien ulkopuolella voisi olla nykyistä enemmän (0) useampia heteroystävällisiä homobaareja, jotka olisi tarkoitettu kuitenkin ensisijaisesti seksuaalivähemmistöille.
- Esa (Suomalainen)
Homobaari käsitteenä tarkoittaa pikemminkin "kaikille tarkoitettua baaria" eli siellä ei tarvitse turpatälliä pelätä. Tosin uskoisin, että Varkaudessa olisi ihmisiä, jotka olisivat kiinnostuneita menemään tuollaiseen, koska monilla on vähemmistössä kavereita. Ongelmaksi muodostuu lähinnä konservatiivinen kansanosa, joka helposti kännispäissään saattaa tarjota luuvitosta, jos näkee jonkun sieltä tulevan.
Itse olen asunut varkaudessa syntymästäni -82 aina vuoteen -06, kunnes muutin pk-seudulle ja ei Varkaudessa minusta ollut mitenkään vihamielinen ilmapiiri ketään kohtaan sen enempää kuin etelässääkään. Silti luulen, että baarin pitäjä menee konkurssiin. - homostelija-hoo
Itse olen käynyt lukusia kertoja homostelemassa Varkaudessa ja olenkin jo ihmetellyt moneen otteeseen, että miksi siellä ei ole homobaaria. Pitäisi ehdottomasti perustaa sinne sellainen.
- eewwqq
Raamatun mukaan homot joutuvat helvettiin! Jatkakaa vain samaan malliin, haluankin teidän joutuvan sinne!
- arfdsifj
Mene sinä sen paskan fantasiakirjas ja olemattoman Jumalas kanssa helvettiin mesoamasta :) Vitun idiootti.
- nm,gyhyutruygh
eewwqq mahdat pettyä sitten kun kuolet kun Jumalaa tai taivasta ei ole...
- JeeJee123
Fundamentalismi yms. paska on mielestäni kyllä tällä hetkellä ikävimpiä juttuja maailmassa. Sisäministerimmekin joku kiihkouskovainen Räsänen... Ei helvetti tätä menoa. Antakaa niiden homojen homoilla, se on ihan geeneissä heillä!
- joopasjoojoo
JeeJee123 kirjoitti:
Fundamentalismi yms. paska on mielestäni kyllä tällä hetkellä ikävimpiä juttuja maailmassa. Sisäministerimmekin joku kiihkouskovainen Räsänen... Ei helvetti tätä menoa. Antakaa niiden homojen homoilla, se on ihan geeneissä heillä!
Paskat se mitään geeneissä oo vaan opeteltu tapa.
- HÅMÅ-.,-.,-.,-.,
Ei muuta kuin rasvaamaan persereiät ja huulipunaa pukamiin/ laskeumiin
- Työläiskaupunki
Kaikki maailman homot, yhtykää.
- Neitinen
Niin onkohan sitä nyt tulossa vai ei. Mä oon yrittänyt relanderinkadulla tiirailla missä se remppa ois menossa. Mutkun en tajua missä kohti ois? Yks sellainen harmaa se uus talo on siinä,mut onk osiihen tulos?
- värkkilä
alkakaa rasvata paikkoja vappuna aukii
- joukahaismies
Eipä näytä tulevan. Rellu Housen vieressä oleva entinen Saiturin mekan rakennus on Kauhasten omistuksessa, mutta ei siellä minkäänmoista remonttia ole käynnissäkään.
- asioista perillä
kyllä rakentaminen on käynnissä.
- joukahaismies
Öisinkö tekevät siellä töitä? Ainakaan päivällä ketään ei näy sisällä olevan.
- ..............
saiturin mekan tiloihin kuuleman mukaan olisi tulossa kauppa joka on samaa joroisten säästökulman kanssa.
- Severi Suhonen
Naisia on Varkauden baareissa niin vähän, että eikös ne kaikki näytäkin homobaareilta.
Tanssisi miehet siellä keskenään niin olisi aivan täydellistä.- Anonyymi
Totta,se Kauhanen on epäilyttävä ,lopetin varkaus paareissä käymisen kolme vuotta sitten,siis paareissä,pelkkii ukkoja ,rammarissa joskus ruusuja , aika käytettyi vosuja ,hinnat kaljasta hirmuiset,en käy ,puuttuu kauniit Naiset varkaudesta,näin on ja muuttavat kiihtyvällä vauhdilla yliopistokaupunkeihin,tosi on,perämoottorinkorjaajaa etsivät ukot istuu niissä kauhasen pääreissä.EP Kommilasta.
- Ole mitä olet
Huvittavaa, että tänne hingutaan homobaaria ajattelematta asiaa sen pidemmälle. Jos nyt joku oikeesti on homo, niin eiköhän sen homouden voisi näyttää ilman baariakin! Ajatelkaa nyt jos ei muuten ilkeä olla homo, vaan pitää mennä jonnekkin homobaariin, niin silloinhan sitä kaikki saa tietää että on homo! Tai toisinpäin. Et ole homo, mutta menet sinne homobaariin katsoo onko joku kaverisi piilohomo ja seuraavana päivänä sinä itsekin olet homo! Siis ainoastaan sillä perusteella, että kävit uteliaisuuttasi kattoo onko sielä tuttuja! Varkaudessa on jo liikaakin kapakoita, joten eikun sinne vaan sekaan kaikki homot ja lesbot ja olkaa avoimesti mitä ootte! Enempi tulette leimatuksi juuri teille tarkoitetussa paikassa näin pienessä kaupungissa ja jos nyt kärsitte siitä, niin sitten vielä enempi! Olkaa siis rohkeita rakkudessanne...ilman sitä baariakin! Kyllä tänne maailmaan monenlaista tallaajaa mahtuu ja kuka on ketäkin arvostelemaan? Jumala kait ainoastaan...
- tosi sairaita!
Homot saunan taa ja sitä rataa!
- Kävely vaikeetako
Peräreiät on jo rasvattu Tummelilla ja perskarvat kammattu geelillä ojennukseen. Tulis vaan se homobaari äkkiä.. Iiiik.. ihanaa!!
- Mister Kirva
tosi sairaita! kirjoitti:
Homot saunan taa ja sitä rataa!
tosi sairaita! Siehä tulet sitten meidän mukaan sinne saunan taakse..saisit kunnon ,kyydit..ja näkisit miltä tosimies näyttää!!;)Hali sulle..
- Simasuu-juu
Yleensä uuden yrityksen tullessa kaupunkiin, kaupunginjohtaja
käy suorittamassa avajaispuheen. Mitenkähän nyt tulee
tapahtumaan? - Kalu Kalevi
Tuleeko se tänne vai ei? Että päästään kunnolla kaikki homostelemaan. Sen jälkeen moni mies herää mun vierestä kun on saanut kyytiä kunnolla!!!!Uik...
- Kannattavuuslaskelma
Hei oikeesti.Lehmät lentävät.Heko heko...
Paljonkohan on homoja Varkauden talousalueella?Normaaliväestössä on homoja noin prosentin verran.Jos Varkaus ei ole poikkeus,niin olisikohan homoja jokin 248 kpl.Mietitäämpäs sitä myyntiä.
Jos lähtökohtaisesti mietitään,että homoja olisi prosentin verran varkauden ikäjakautumasta,niin silloin 0-14v homoseksuaaliksi kasvavia olisi 31kpl,15-64v homoja 141 kpl.Ja yli 64v homoja 49kpl.Homojen lukumäärä laskettu wikipedian asukastietojen mukaan.
No heitetään siihen että baari-ikäinen homoseksuaali olisi sen normin 18-50v vaikkapa 90 kpl.Paitsi jos lisäbisneksenä seniorihomoille perustettaisiin vaikkapa valtion tukemaa päiväkerhotoimintaa...
Montako asiakasta baariyritys tarvitsee vuorokaudessa maksaakseen kaikki laskunsa ja vuokran?
Pikaista matikkaa siis...
Tuo tarkoittaa,että Varkaudenseudun homoilla on aikamoinen vastuu ja edessään alkoholisoitumisen /kofeiinin aiheuttaman hyperaktiviteetin muodossa.
Meinaan vaan,että yhdenmiehen olutbaarin pitäminen taitaa maksaa siinä 6500 euroa kuukaudessa.
Tienestiä pitäs tulla vähintään se 213e päivässä.
Jos olut-tuopin myynnistä jää yrittäjälle se 1e 50c,niin pikalaskun mukaan pitaisi myydä 142 tuoppia päivässä-jos pelkkää olutta myy.
Korjatkaa toki,jos olen väärässä!
Eli jokaisen Varkauden alueella asuvan homon 90 kpl pitaisi käydä juomassa päivittäin,siis 30 päivänä kuukaudessa 1.5 tuoppia olutta kyseisessä baarissa.
Tai muutama kahvi...
Sitoutukaa tähän,niin voin vaikka itse sen firman perustaa!!!
:D - Hienoa
Perse kippeeks äkkiä
- pierunaama
haha, sitä tää kaupunki tarvitsee, eihän täällä oo muita ku hinttejä, ja näitä pikku tyttöjä jotka ''lepakoita''.. imukupit vastakkain kaapunkiin, fägärit!
- jääkaappi 2
Mikäs ero se oli homolla ja jääkaapilla. No kun ottaa munan ulos jääkaapista,niin se ei pieraise.
- speguarska
ei se homoks tie jos ei kato silmiin kun lupsuttaa...
- Kävely vaikeetako
Onko se homopaari tulossa vai ei??!!? Perskarvat oon kammannut joka päivä ja Tummeli purkki pölyyntyy pöydällä!!
- Ruskeanreijän Ritari
Ei tule kait homobaaria, mutta Setan toiminta aloittaa sunnuntaisin Joutenlahdessa. Sinne sekaan vaan....vaikkei seisokkaan....
- ..............
Kuka sinne osallistuu paitsi entisen kaupungin puistopuolen lihaksikaat tytöt?
Kovin on vähän homoja ja vastakkaisen sukupuolen vaatteisiin pukeutuvia Varkaudessa.Paitti tuulipukuvaimot. - straight007
.............. kirjoitti:
Kuka sinne osallistuu paitsi entisen kaupungin puistopuolen lihaksikaat tytöt?
Kovin on vähän homoja ja vastakkaisen sukupuolen vaatteisiin pukeutuvia Varkaudessa.Paitti tuulipukuvaimot.Homppeli pomppeli, veitikka hihitteli...
- seta
juu,mullahan kerran naapurin seta kävi kylässä.kankku repes,aattele!
- vilivalivali
seta kirjoitti:
juu,mullahan kerran naapurin seta kävi kylässä.kankku repes,aattele!
Ihanaa kun kaivatte esiin näitä wanhoja keskusteluja.
Onko teillä kaapista ulostulo ongelmia?
Olisi nyt luullut että Eino olisi aiheuttanut palstalla jotain itkemistä.
Ihmisiä se näytti ainakin yhdistävän.Kaikilla oli jotain yhteistä päiviteltävää. - Horohomo
vilivalivali kirjoitti:
Ihanaa kun kaivatte esiin näitä wanhoja keskusteluja.
Onko teillä kaapista ulostulo ongelmia?
Olisi nyt luullut että Eino olisi aiheuttanut palstalla jotain itkemistä.
Ihmisiä se näytti ainakin yhdistävän.Kaikilla oli jotain yhteistä päiviteltävää.Kyllä karvaperse on namia.. mitä karvaisempi ja paskaisempi sen parempi..
- Ajatusten Osmajoki
Kyllä olen sitä jo odottananutkin, sillä ystäväni Börje Helsingistä on pitkään ihmettellyt sen puutetta.
- veitikkapili
Tullooko sitä homopaaria? Tummelipurkki männöö vanhaks..
- sääli tappaa
Te olette säälittäviä
- kipiä kävellä
Joo
- Persvako
kipiä kävellä kirjoitti:
Joo
Älkääs hätäilkö. Persut hoitaa hommat. Varkauden persut hommaa teille homobaarin. Persuillaan.
- eeeeee
Mitäs homot, kuis rasvailee...?
- veitikkapili
Tarviiko kukaan Tummelia vaikka peräpukamien rasvaukseen? Annetaan tarpeettomana, ei tule homobaaria..
- Tietäis vältellä
Onko Varkaudessa Zumbaajille oma paikka?
- veitikkapili
Ei ole eikä tule, salassa pittää zumbata täällä..
- Kysymystä
Onko käyttämätön Tummeli ongelmajätettä vai voiko laittaa sekajätteisiin?
- hane of varkaus
Mitäs hane sanoo asiasta?
- asdadsasdasdads
Homot voi lähteä Venäjälle. Putin ajaa teidät sieltä sitten pois ja minnekkä sitten mennään?
-Viroon homopaareihin.
Tuokaa mullekkin samalla pari koria kaljaa sieltä Virosta!- asdadsasdasdads
Saa homot siis Suomessa olla, mutta Suomessa ei muutenkaan ole paljoa homobaareja.
- panopuu18v,
ON TULOOKOS.....
- savontienhomot
"Maisteri" ja "vike lupasit käydä joka ilta kuhan on en paskottu vaimojen kanssa.
- kikkileä...
koska on AVAJAISET...tummeli menöö vanhaksi...
- päähänottaaa
Vittu että nämä on onnettomia nämä keskustelut täällä.
- kiljusenimurit
jokos ON avattu..kesälomakin alkaakin maanantaina,,,,ja munaakin olisin VAILLA..
- Anonyymi
Joo, kyllä. Steppaava menninkäinen ruputuspatukoineen vetonaulana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, kyllä. Steppaava menninkäinen ruputuspatukoineen vetonaulana.
Nussi itseäsi nyrkillä vitun tonttu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nussi itseäsi nyrkillä vitun tonttu
Olohuone vaalikutsunnat erityisesti homot mukaan, soppoo on. Kosketelkaa toisianne
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nussi itseäsi nyrkillä vitun tonttu
Oletko fisting-miehiä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko fisting-miehiä?
Persujen vaali ravintola. Yks yhteen Poliisi opiston Blue Öyster clubin kanssa, musiikkeineen päivineen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nussi itseäsi nyrkillä vitun tonttu
Joo, kyllä.
- Anonyymi
Aah...
sanoo tepsutteleva menninkäinen!
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/bf4a3ce1-8e7d-4cad-88be-c7ab62193697 - Anonyymi
Epo joutenlahdesta jakaa autosta
- Anonyymi
Napakypin tanssupuari tulloopi entisen Harleginon tiloihin. Pitsoo ja pyllynkeikutusta. Persupoppia päivän listalta. Karaokessa kailotamme kaikki ärsyttävimmät viisut. Mombasasta olen suomalaiseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Napakypin tanssupuari tulloopi entisen Harleginon tiloihin. Pitsoo ja pyllynkeikutusta. Persupoppia päivän listalta. Karaokessa kailotamme kaikki ärsyttävimmät viisut. Mombasasta olen suomalaiseen.
Vasukkibolsevikkimaanpetturi vetää viikot yöllä viinaa ja länkyttää paskaa, haukkuu ihmisiä ja haisee paskalle.
- Anonyymi
Helanderinpa. Tielle.
- Anonyymi
Saako vielä normaali lapsellinen perhe vatsansa ravittua lomamatkalla koko kaupungissa?
- Anonyymi
Ei todellakaan vaan ihan sairasta! Suomalainen mies on paras sellaisenaan ihan työnteolla hankitut lihakset ja fyysinen kunto.
- Anonyymi
bi gaey trans hyi
- Anonyymi
anders
- Anonyymi
mänttä
- Anonyymi
kavi
- Anonyymi
johan af gran
- Anonyymi
kumi vito
- Anonyymi
keihäs
- Anonyymi
karuski
- Anonyymi
vartiaisen vasikka anus
- Anonyymi
jauhelihakeitto
- Anonyymi
makkarakeitto
- Anonyymi
aleksi kettusen kotkotkotkotpotpotpot
- Anonyymi
O-P:lle hyvä paikka siinä kun ei naiset niin kiinnosta. Ei varmasti naisiakaan O-P:n seura kiinnosta. Sitä se aiheuttaa kun äiti vielä petaa ja siivoaa.
- Anonyymi
romppainen kuulemma seksimies
- Anonyymi
kissi uuh
- Anonyymi
tunturi
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 783190
- 492400
- 322117
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa4812112- 1371879
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313301752- 311745
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne101569Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi51310Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani61264