Kohta jo vuoden pidetty peliä, sellaista flirttiä ja kemiaa on skorpparinaisen kanssa, itse olen vaakamies. Mihinkään vaan ei etene tää meiän juttu eli miten koette, jos on kiinnostunut niin onko se menoa heti vai mitä tämä nainen ajattelee? Itse ei sano oikein mitään jonka ajattelen, että on skorpparin luonne. Kemia on kova muttei mitään tapahdu ja minä oon jo ihan sen pauloissa. AUTTAKAA!!!!
Skorpioninaisen käytös - onko kiinnostunut vai ei?
5
873
Vastaukset
- CrystalFish
Mulla skorpparimies ja kyllä se teki ihan HETI selväksi että on tosi kiinnostunut, ei siinä ehtinyt kissaa sanoa....
Kysy häneltä ihan suoraan? - tytsi 32v
kysypä suoraan mistäpä hän voisi sun aatoksii tietää. itse olen skorpioni myöskin ja nainen itse puhun heti ja asiaa. en tykkää jos toiset kiertelee ja kaartelee ja viivyttelee ärsyttävää......moni skorpioni nainen on myös salaperäinen myönnän itsekin sellainen olevani jotkut jopa pelkäävät jo luonteen takia tulta tappuraa....ei passaa suututtaa...
- pisteliäs nainen
Tuo on niin totta tytsi 32v,oon itse skorpioni ja INHOAN jos joku kiertelee ja kaartelee,asioista pitää pystyä puhumaan suoraan. Tiedä tuosta salaperäisyydestä mutta monesti mielessä pyörii niin monta asiaa ja tunnetta,pitää funtsia hetki..Monesti minulle on sanottu "mitä oikein salailet?" En salaile mitään mutta tilannetta pitää punnita ensin ennen kuin avaa suun:) Voisin sanoa että monet skoput voivat olla aggressiivisia ja uhkaavia,ei parane suututtaa,luulen että mulla se johtuu kyllä skorpionista uranuksessa.
Vaaka miehelle,huh,ootte jo vuoden pitäny peliä yllä?:) Naisen täytyy oikeasti tykätä susta koska skopunaiset ei yleensä tuhlaa noin pitkää aikaa turhaan. Sun pitää vaan rikkoa jää,ole vähän romanttinen,vaaka miehet kyllä osaa sen:) - Skorppari30
Samassa tilanteessa oleva skorpparonainen vastaa:
Mulla johtuu salamyhkäisyys siitä että herra vaa'alla on aikamoinen naistenmiehen maine. En uskalla luottaa. Kannattaa kuule vaan toimia ja olla EHDOTTOMAN REHELLINEN! Kaikki turhan pinnalliset lirkuttelut ei uppoa, herättää turhia epäilyksiä skorpparonaisrn syvällisesdä, laskelmoivassa ja joskus vähän synkässäkin ajatusmaailmassa. Jos nainen lähettää viestin, vastaa siihen viivyttelemättä. Älä anna turhia lupauksia edes ns. rivien välissä. Skorpparista saat uskollisen, oikeasti lempeän ja rakastavan kumppanin kun alussa hoidat asiasi niin että skorppari uskaltaa sinuun luottaa. Luottamus kun löytyy niin kyllä alkaa avautumaan, liiankin kanssa. Ja ne tunteet on todella voimakkaita, että älä säihkähdä.
Usein puhutaan skorpparin mustasukkaisuudesta ja omistushaluisuudesta...se on vastapuolen oma valinta. Jos osoittaa heti olevansa luottamuksen arvoinen ja rehellinen, kyllä skorppari antaa hyvin tilaa olla ja hengittää.
Itse skorpparina en haluaisi mitään perässä vedettävää tohvelisankaria. Haluan miehen joka osaa päättää ja on ehkä jopa suhteessa se "pomo" mutta osaa ottaa mut syliinsä ja lohduttaa kun mulla on hätä. Silloin tunnen oloni turvalliseksi. - 1001
No miten asiat eteni? Vai etenitkö? Sen verran voin sanoa että tilaa pitää antaa eikä mitään tyrkyttäjiä skorppari kaipaa. Etkä näytä olevankaan sellainen. Mutta itsesi takia avoin kannattaa olla. toinen saattaa olla puoleensa vetävä ihmisenä mutta ei se välttämättä ole kemiaa ( joka toimii parisuhteena).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662398Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822068Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452017Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301748Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1161734Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1741408Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2071359Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261205En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91002- 801001