Keskustan tavoite voittaa kunnallisvaalit.
Keskusta on turvallinen ja paras.
Tiedotus
13270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niin on demareidenkin. Ja nyt käydäänkin mielenkiintoinen kisa, äänestysprosentin ollessa korkeampi käydään kärkipaikasta tiukka vääntö.
Mikähän tämä tavoite on, joka voittaa kunnallisvaalit...olisiko se vallankumous vai luonnonmullistus?
Vai riittääkö toteamus "kekusta on ihmislaihainen pullue ja silli parsa", jolla kunnallisvaalit nujerretaan. Toisaalta uskon kyllä demokratian voimaan ja kunnallisvaaleilla on oma paikkansa tässä yhteiskunnassa, jota keskusta ei tule voittamaan. Onko tarkoituksenanne poistaa kunnallisvaalit häiritsemästä kepulaista politiikkaa?
Räkätit ja räkänokat ei koskaan voita mitään.
Keskusta on ihmisten asialla. Keskusta on paras.
Mistä lähtien Keskusta on ollut ihmisten asialla, ainakaan kaupunkilaisten ? Minusta puolue on lähinnä ollut maalaisten, peltojen ja lehmien asialla.
Minä kaupunkilaisena veronmaksajana en voi ikinä äänestää moista tukiaispuoluetta.
Keskusta on kaikkien ihmisten asialla.
Turvallisesti hoitaa vähäosaisienkin asioita.
Keskusta on tulevaisuuden puolue.
oli kommunistinen puolue Neuvostoliitossa kaikkien ihmisten asialla. Naapurimaat eivät vain sitä ymmärtäneet, eivätkä aina omat kansalaisetkaan, enkä sen puoleen minäkään. Kuten en ymmärrä, miten keskusta olisi minun asialla, paitsi ottamassa lisää rahaa minulta ja ohjaamassa sitä jonnekin maaseudulle.
Vaikka se hoitaa vähäosaisten asioita, ei kylläkään muualla kuin Ruuhka-Suomen ulkopuolella, ei se kosketa minua. Minä EN OLE vähäosainen.
Keskusta on tulevaisuuden puolue siten, että sen aikaansaannokset muistetaan historian kirjoituksessa seuraavaksi pahimpina onnettomuuksina maanjäristyksien ja hirmumyrskyjen jälkeen.
Keskusta ajaa aluepolitiikkaa, jossa isot kaupungit (esim. hki, espoo,) joutuvat rahoittamaan syrjäseutujen elämää. Voisitko perustella miten minä, vähätuloinen helsinkiläinen, voisin pitää Keskustaa minulle sopivana puolueena ? Faktaa kiitos, ei mitään yleistä höpinää turvallisuudesta jne.
Annelistakin tuli ääniharakka, kun ei ole räkätti eikä räkänokka. Kiero valehtelija kylläkin, mutta sehän on kepulaisten mielestä plussaa vaan. Ja keppuli-idioottien mielestä kierot jätemäkijuhanladot tekevät keskustasta parhaan. Ja sen sijaan, että keskustakieroilijat olisivat ihmisen asialla, he ovat paremminkin ihmisten taskuilla. Oikea kepuisäntä on tottunut siihen, että tilille ropsahtaa mukava määrä muiden ansaitsemaa rahaa, pelkästään sillä, että isäntä kyläkaupassa käy haisemassa paskalle ja puhumassa samaa, mille haisee.
Helsinki on myös alue. Apulaiskaupunginjohtaja Saurin äskettäin esittämä ajatus maakuntien itsehallintohallinnosta ja pääkaunkiseudun muodostamisesta omaksi maakunnakseen on hyvä ajatus. Hän on päätynyt keskustalaisille linjoille, -onhan maakuntien itsehallinto nimenomaan Keskustan ajama hallintomalli.
Kunnallisvaalit voitetaan joka kunnassa erikseen - tai sitten hävitään. Kepu voittaa pienissä kunnissa, kokoomus suurissa kunnissa.
mitäs mieltä siitä olet?
Aika hyvä havainto. Mutta vaaleja ei ole vielä pidetty. Otetaan sitten puheeksi.
Keskusta on niin isojen- kuin pienien- paikkakuntien ihmisten asialla turvallisesti paras.
Keskusta ei häviä vaaleja vaan sijoittuu tilastollisesti.
Kun kansa on sanansa sanonut niin pulinat pois.
"Keskusta on turvallinen ja paras"
Kekustasta en tiedä, onko sillä turpaa, mutta kepulaisilla on, oikeaa törkyturpaa, eikä heidän päänupissaan muuta olekaan. On keskusta paras, ehdottomasti paras törkyturpien kepulaisten arvostamissa asioissa eli kähmyilyssä, kieroilussa, valehtelemisessa ja pettämisessä. Ja voivat kepulaisetkin olla parhaita noissa asioissa ja lisäksi paskan puhumisessa.
Älä vaan huutele tuota kovaan ääneen Sörkassa. Saattaa dallata vastaan se Sörkan iso kepulainen.