hän on mennyt pois

oli ilmoitus =(.
5153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

osaa.

Äänestä

menevät pois. 90 vuotta eteenpäin niin KUKAAN meistä ei enää elä vaikka saisi ylittää 100 vuoden iän

Äänestä
  • No enpä tiedä. Näiden kirjoitusten tason perustella aika monikin palstakirjoittaja on vielä elossa 90 vuoden päästä... Joku voi olla alle 100-vuotiaskin silloin. ;-)

    Mitä vanhemmaksi elää, sen enemmän tuttujen kuolinilmoituksia joutuu lehdistä lukemaan. Pitää vain toivoa, että saisi mennä itse ennen omia lapsiaan. Oikeassa järjestyksessä...

    Äänestä

kurja juttu kun näkee nuorten ilmoituksia. itsekin tulin surulliseksi eräästä 2-kymppisen k-ilmoituksesta hs:ssä.. syöpä vienyt varmaan. niitä miettii, että miksi joillekin käy niin.

Äänestä

Olen pahoillani! Otan osaa suruun.
Jokaisella meillä on aika, emme vain tiedä omaamme, emmekä toisen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helsingin sanomissa kirjoitti:

oli ilmoitus =(.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu