SEK laskut- kui?

Pieni yritys ollaan, just aloitimme myydä tuotteet Ruotsiin. Myydään ruotsin kruunuissa (SEK) ja saamme törkeästi korkeat lisäkulut kun rahat siirtyvät FIN tilillemme, 6-8,6eur/ lasku ;(
Onks hyviä halpoja vaihtoehtoja/ kokemuksia? Milla tavalla maksut ruotsiasiakkaille pitäis järjestä?
2104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Moi, ei taida olla oikein muuta vaihtoehtoa kuin neuvotella pankin kanssa SEK-tilistä, mikäli ruotsiasiakkaille ehdottomasti halutaan tarjota mahdollisuutta maksaa SEK-valuutassa.

Äänestä

Miksei euroissa, niin ei mene mitään kuluja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmm.. kirjoitti:

Pieni yritys ollaan, just aloitimme myydä tuotteet Ruotsiin. Myydään ruotsin kruunuissa (SEK) ja saamme törkeästi korkeat lisäkulut kun rahat siirtyvät FIN tilillemme, 6-8,6eur/ lasku ;(
Onks hyviä halpoja vaihtoehtoja/ kokemuksia? Milla tavalla maksut ruotsiasiakkaille pitäis järjestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu