sos tunnuksen kun sitä sieltä joku minulta kyseli, lupasi ottaa selvää olenko jollakin listalla? Hyvää palvelua sieltä päin...pyysi valokuvankin, lähetin sen sähköpostissa, odottelen nyt tietoja innoissani.
lähetin nigeriaan oman
9
96
Vastaukset
- pankomies+rahat
Minulle on tulossa monen miljoonan rahat tilille tuota pikaa kun kerroin heille tietoni. Siellä oli joku onneton nainen suurissa vaikeuksissa, eikä hän tiennyt minne olisi lähettänyt rahojaan. Koska hänellä ei ollut käteistä laitoin hänen pyynnöstä hänelle rahaa 565 euroa. Eihän se ole mitään verrattuna minulle tulevaan 15 miljoonaan usa dollariin. Hän lupasi tulla vieraisillekin ja olen juuri laittamassa rahaa lentolippua varten hänelle.
Näin tekee todellinen pisnesmies aina. - Laitaihmeessä!
Jepps! Olet tavannut uusia tosi luotettavia ja rehellisiä ihmisiä.
Älä unohda lähettää heille myöskään pankkikortin tunnuslukuasi äläkä muitakaan tietoja, ettei heidän tarvitse kysellä niitä erikseen.
Ei heillä ole aikaa sellaiseen turhuuteen.
Paras kun teet sen itse, niin prosessi nopeutuu huomattavasti.- pankomies+rahat
En oikein ymmärtänyt täysin kun tuo guukle käännös eoi oikein hyvin näkäjään osannuy nikeriaa. Niin en antanut pankkikorttiakaan kun ei ole sellaista. Niimpä paikallisen linja auto aseman virkailia lähetti rahat helposti. Nyt vaan huomenna kyselemään josko olisi jo miljoonat saapuneet.
... --- ...
Major troll fail!- Hönöö
Major troll fail?... jaa en tunne mallia, nuorempana ajelin fordson super majorilla, liekö samoja malleja?
- ...
Joo kyllä. Kannattaa antaa pankkitunnuksensa myös, niin näin voi ulkoistaa laskunmaksunsa. Eikös oo näppärää, joku toinen hoitelee pankkiasiat ja itse voi löhötä sohvalla ja ottaa olutta.
- Joni P.
Moi! Mä oon voittanu Freelotosta yhteensä yli 92 000 000 dollaria, mut voitot saa vaan jos antaa luottokortin tiedot. Pitäiskö antaa ne? Eilenkin tuli sähköposti että taas nasahti 12 700 000 dollaria, et oon ehkä ihan törkeen rikas.
- eerik fon rettik
Joo mää oonki nähny sut tuolla telkun tanssi kisoissa sun muissa. Hienoo että tuollaset suur julkimotkii täällä kirjuuttelee. Arvasinkii et sää oot aika rikas ku sää ot julkimo ja parta ja kaikkee kettinkiä roikkumassa.. Heti jos saisi luottokortin niin määki rupeisi noihin korttitietoihin pellautumaan. Meikälle ei oo vielä no suuria rahoja tulossa mut mmäähä ennookkaa julkimo vielä. Kerran oon kuiteski nähny telkussa sen tuksun.
- Yeesss weee caaannn!
Perkkele! Siehän meet kohta katalaisestakin ja niinistöstäkin ohi ja perustat oman valtion! Otaks minut hommiin sinne? Alan vaikka poliitikoksi (kok) ja laitan heti itselleni kunnon palkan ja eläkepaketin pystyyn. Lupaan olla ainakin 3kk töissä.
Otetaan sinne suomijuntteja tekemään maa, sun muuta hommaa ja verotetaan niitä niin perkeleesti? Olispa meillä hauskaa sitten!
Kyllä minun mielestäni afrikkalaisille voi antaa luotto-, sun muut tietonsa. He ovat tosi rehellistä ja työteliästä väkeä.
Ja jos me ei anneta niitä tietoja suosiolla, niin varmaan napsahtelee syytteitä rassismista sun muusta sitten? Et taitaa olla paras vaan skannata kaikki luottokortit ja ajokortit sun muut. Tiliotteet tietenkin myös ainakin pari vuotta taaksepäin, et näkevät suoraan taloudellisen tilanteen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,1035311Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk663952Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699263475- 812526
Pride-rautu korvaamaan kirjolohi
Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n61998- 241949
Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois4091884Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin
Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj11765Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.301711Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?471627