Olen tietämätön ja isälläni todettiin se. Hän ei ikinä kerro minulle mitään sairauksistaan joka on häiritsevää. Hänellä on myös todettu asbesti-keuhkot. Pari vuotta sitten sai infarktin ja kaikesta en edes tiedä mitä hänellä ollut.. Elää epäterveellisesti eli kaljaa, tupakkaa, rasvaista ruokaa ja stressiä.
Voiko tämä mykoplasma olla vaarallinen isälleni?
Kiitos auttaville
Mikä on mykoplasma?
1
362
Vastaukset
- pikaista paranemista
Mykoplasma on (flunssan oireita aiheuttava) bakteeri, mutta se löytyy vain virusseulonnassa. Se on yleensä sitkeä ja voimakas.
Sain sen ekan kerran n 20v ja eikä sitä hoidettu asiallisesti. Olen allerginen ja silloinen työpaikka ja asunto olivat homeessa. Työpaikkalääkäri tulkitsi sen diabetesepäilyksi!! Se menee toisilta (taipumus) oman puolustuksen läpi helposti ja toisille se on kuin pitkä tavallinen flunssa. Mutta mulla se meni keuhkoihin ja sydämeen asti, niveliin ja makasin lopulta sairaalassa. Se on ihan omaa luokkaansa ja tunnistan sen kun kun se tulee. Ja se menee jostain syystä mulla aina suoraan niveliin. Olo heikkenee tunneissa.
Tämän ja vuosien varrella kuulemani peruteella sanoisin, että se riippuu nyt isäsi ylesiskunnosta ja luonollisesta puolustuksesta. Ihmisen oma puolustus on todella hyvä, mutta koskaan ei voi sanoa varmaksi. Jopa jotkut kilpaurheilijat valittavat sen kovuudesta, ja niillä luulis olevan hyvä ...kunto ja puolustus.
Kannattaa ottaa nyt rauhallisesti, seurata ja hoitaa sitä. Sehän voi mennä hyvinkin nopesti ohi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.933970Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973337Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1302654Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2232086Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m901843Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.211809Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä1001803- 1141617
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11311- 571222