Onko sisälläsi "pieni rajavartiomies" ?

Raja Tapaus

13

147

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fy fan

      JOkaisen h urrin sisällä asuu pieni rasisti!
      Ja perkele myös.

      • Hampaista sen näkee?

        Biaudet:n olemus on mielestäni kylmän narsistin? Hän on mukana viemässä kansalaisilta vallan ja omaisuuden "paremminvoiville", Kataisen ilmaisua lainatakseni.

        Miten se oli, pääsi virkaan vaikka ei pätevä? Paljastaisiko sukunsa osakesalkun sisällön pyydettäessä??

        "Aamulehti 07.11.2011: "Presidenttiehdokkaan mukaan esimerkiksi jotkut hammaslääkärit olivat lainvastaisesti ottaneet yhteyttä Helsingin yliopiston hammaslääketieteen laitokseen ja pyytäneet potilaiden ("ankkurilapset" 25 - 30 v.) iänmääritystä tilanteessa, jossa hammaslääkäri on antamansa hoidon yhteydessä epäillyt potilaan iän olevan epävarma. Valvira onkin joutunut muistuttamaan hammaslääkäreitä salassapitovelvollisuudestaan".

        – "Samantapaisia tilanteita olen huomannut myös muissa ammattiryhmissä. Se on huolestuttava kehitys ja kertoo jotain meidän ilmapiiristämme, Biaudet toteaa".

        Missähän muissa ammattiryhmissä pitäisi salata mamujen tekemää vilppiä ja rötöksiä?


    • Mitkä rajat??

      Se on vain HYVÄ jos jokaisessa on pieni rajavartija! Mitä merkitystä noilla rajoilla edes on tänäpäivänä?

    • MINUN SISÄLLÄ

      ASUU SUUURI RAJAVARTIOMIES, PIRUN SUURI JA ÄREÄ. Minä potkin perseelle kaikkia laiskoja afrikkalaisia maankiertäjiä, totta hel-vetissä. Ei tänne maailmaan ole tultu loisimaan vaan tekemään töitä. Ja minä en halua elättää toisten siivellä elävää pas-kasakkia.

    • Menkää ihmeessä!

      H urreilla on ne rajat aika tärkeitä. Menkääpä piruuttanne ostamaan vaikka kesämökkitonttia näiltä rannikonranskalaisilta. Ette takuulla saa ostaa.
      Ette yksinkertaisesti ole tulleita sinne "heidän" mailleen, koska olette Suomalaisia.
      Suosittelisinkin romani ystävillemme kaupankäyntiä näiden kanssa. Siellä ne isot rahat liikkuu! ;)
      Sitäpaitsi esim. romanien paska kohtelu, niinkuin myös meidän Suomalaistenkin, on lähtöisin juuri rååtsista ja suomenrååtsalaisilta. Et siellä olis myös sillai pikku "kalavelkoja" ikäänkuin kana kynimättä myös,,,,,,

      Siellä, siis heidän keskuudessaan ne rajat on vedetty jo satoja vuosia sitten.

      Enää ei kuitenkaan Suomalaiset ole pelkkiä piikoja ja renkejä ja uskonkin et juuri se jurppii noita koppavia wannaberååtsalaisia...

      • Sen takia

        suomen RUTSAlaiset sairastelevatkin mielenterveys juttuja, he ovat sisäsiittoisia sukurutsareita.


    • Minun rajavartiomieheni on jäänyt todelle pieneksi eikä ole saanut tehtäväänsä kuuluvaa koulutusta.

      JA JOS HIMPURA SENTÄÄN AJATTELETTE KAKSIMIELISESTI NIIN EI HYVÄ LAULA!!!

    • K. Arjalainen

      Tiedä häntä rajamiehistä, mutta Bideen sisällä näyttää asuvan suuri ja ruma desantti.

    • Hyi olkoon!

      Visto akka kertakaikkiaan. Onko toi jokin wannabe Thors, vai?

    • .

      Muistaakseni Suomessa oli 39-45 aika iso joukko näitä rajavartiomiehiä. Ilman heitä ei taitaisi olla koko ämmää edes olemassa, saatika pyrkimässä presidentiksi.

    • hyi helkuta!

      Kun on syntynyt kultalusikka suussa, niin sitä luulee et kaikki on itsestäänselvyys.
      Laitetaanko wannabe rååtsalais horolle ninjat perään?

    • psykiatri päivää

      se on rajatilatapaus

    • Kunnolline tullimies

      Presidenttiehdokas Pekka Haavisto on ilmaissut kiinnostuksensa tälle asialle, että tullimiehet velvoitettaisiin olemaan sisässä virkansa puolesta.

      Haavisto kaavailee jo presidenttinä ollessaan päivittäisiä, sisäistettäviä tapaamisia virkavelvollisuudella toimivien nuorten viriilien tullimiesten kanssa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4802
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3493
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2420
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1538
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1473
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      39
      1349
    7. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      23
      1212
    8. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1202
    9. Mitä sun kaltainen ihminen tekee tämmöisessä paikassa?

      Et kuulu tänne?
      Ikävä
      165
      1079
    10. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1078
    Aihe