Perjantaina kävi perinteiset... eli pistin pizzan yöllä uuniin ja nukahdin. Heräsin vasta palovaroittimen piipitykseen. Pizza oli palanut uunissa mustaksi klöntiksi ja kämppä oli täynnä käryä.
Kurkussa tuntui sunnuntaihin asti outo tunne, että jotain käryä on tullut hengitettyä. Tunne kuitenkin poistui myöhemmin.
Voiko tuollaisesta kärystä jäädä keuhkoihin mitään vaurioita?
Käryn hengitys
5sda
1
381
Vastaukset 1
- nimi erkki
Kaverini oli herännyt kun liedelle jäänyt kattila oli savunnut. Tänä päivänä kaveri on keuhkoputkentulehduskierteessä jo kolmatta vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251198
- 721153
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun95899- 78792
- 45771
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la39733Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka31707- 67653
- 111561
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39536