2G verkko toimii, mutta 3G ei ole toiminut moneen tuntiin. Olen kokeillut Saunalahden ja Elisan mokkuloilla ja muutamalla eri tietokoneella. Puhelimen DNA toimii hyvin.
Miksi ihmeessä tästä viasta ei ilmoiteta missään? Kyse on tuskin pelkästään minua koskevasta viasta. Eikö tästä ongelmasta tiedetä vai eikö sitä vain yksinkertaisesti laiteta nettiin. Jos tieto olisi netissä, ei tarvitsisi miettiä, että pitääkö ongelmasta tiedottaa.
Laitoin kylläkin palautetta Elisalle teknisestä viasta, mutta viestissä luki, että vastaus tulee 3 päivän kuluttua. Mielestäni verrattaen hidas reagoimisaika vikailmoituksiin.
3G ei toimi Tampereella 7.11
5
564
Vastaukset 5
- pentti50v
Sama ongelma DNA mokkulalla
- Saunalahden asiakas
Juu ei ole toiminut ainakaan Petsamossa nyt illalla. Eikä mitään infoa Saunalahden sivuilla.. Pitää ilmeisesti hommata toisen operaattorin tikku varalle? Puhelimen kautta nyt netissä Soneran liittymällä.
- vcxvxfsd
Taas ollaan 2G:llä.
Speedtest antanut pari päivää alle megan lukemia. Vähän aikaa sitten pääsin 5M ja netti toimi hyvin. Tunti myöhemmin 3G ei toimi taaskaan lainkaan. - Saunalahden asiakas
Jep. Töktök. Tästähän tulee hyvä päiväkirja millon Elisan yhteydet tökkii Mansessa, voi joskus pistää sitten linkin tekniseen tukeen.. Tilaisin muuten lisäksi DNA:n tai Soneran tikun, mutta ei tee mieli sitoutua 24kk:ksi. Jos tänne vaikka sitä 4Geetä pukkais jossain välissä? ADSL:lää en hanki. Ei vähempää kiinnosta viihdepaketit, enkä halua myöskään maksaa enempää liittymästä ilman sitä.
- cvxvcxfds
Tuli Elisalta sähköposti, että verkossa ollut yleistä vikaa ilmoittamanani ajankohtana ja vika pitäisi olla nyt korjattu. No kun 2G:llä juuri äsken oltiin niin ei korjatulta vaikuttanut.
Tosin nyt pääsen taas 3G yhteydellä nettiin ja sain 3M upload speedin, joka on kyllä paras upload varmaan koskaan tällä liittymällä. Download oli 9,5M, joka sekin huippuluokkaa tälle liittymälle.
Kyllähän ongelmat ymmärtää, mutta millähän perusteella näistä ilmoitetaan ja jätetään ilmoittamatta? Ainoastaan jostain pidemmistä katkoksista ilmoitetaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901328
- 45687
- 20639
- 52584
- 46569
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38549- 70541
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132538- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan177486