Elikkä haluaisin tietää että, onko kukaan koittanut lasketella keskellä pimeetä mettää joku, lamppu kiini kypärässä tai sit joku "päälamppu" päässä. Jos on nii voisko kertoo joitakin hyviä lamppumerkkejä tai jotain tiettyä lamppua?
Pulkkaillessa kirkasta ottalamppua tarvii, kun parhaat mäet on pimeitä. Kuitenkin, hyviä tosi kirkkaita led-lamppuja on esim. led lancer, trustfire, mte Kannattava ostos jokaiselle, ovat yleensä veden ja iskunkestäviä, kokemusta löytyy. Talvilajien sivusto, lunta odotellessa:
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eipä ole tullut moista kokeiltua, mutta suunnistajilla on käytössään kestäviä ja kirkkaita otsalamppuja.
Katso vaikka www.varuste.net ja sieltä suunnistus, löytyy vaikka millaisia.
Pulkkaillessa kirkasta ottalamppua tarvii, kun parhaat mäet on pimeitä.
Kuitenkin, hyviä tosi kirkkaita led-lamppuja on esim. led lancer, trustfire, mte
Kannattava ostos jokaiselle, ovat yleensä veden ja iskunkestäviä, kokemusta löytyy. Talvilajien sivusto, lunta odotellessa:
https://sites.google.com/site/pulkkaurheilujkl/