Soinin suosio nousee gallupeissa

Niinistö vielä eka, mutta Soinin kannatus vahvassa kasvussa. Perää pitää Pekka Haavisto.
1065
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Soini on kaikista ehdokkaista rehellisin ja suorasanaisin. Äänestän Timo Soinia ja niin tekevät myös Helsingin City-Vireät.

Äänestä

Kyllä homo perästä pitää.

Äänestä
  • Eikös se Pekka Haavisto (de grönsaker) ole nyt julkisesti homo. Ainakin iltapäivälehdet puhuttelevat häntä homoksi, niin kai hän sitten on.

    Äänestä

Soini voittaa vielä koko paskan. Niinistö on jo liian vanha ja muissa ehdokkaissa ei ole karismaa.

Soinia kannattaa tällä hetkellä yli 15% ja kannatus senkun jatkuu :)

Luonnollista, Ihanaa, Grönsaskenrna :)

Äänestä

Mennään vaaleihin sitten selvä tulos nähdään! Nyt jos koskaan puolueella on kassasa rahaa ja voimaa!

Äänestä

Arvioidaan tilannetta uudelleen kunhan ensin katsotaan, miten Soini möyhennetään huomisen torstain vaaliväittelyssä, jos Soini nyt sinne edes uskaltaa mennä.

Eduskunnan keskustelut eivät lupaa hyvää. Soini ei menesty sellaisissa väittelyissä, koska häneltä puuttuu tietoa ja ymmärrystä. Mies on keskittynyt lähinnä juttujen kertomiseen, ja niille nauraa vilpittömästi vain omat kannattajat. Muut tuntevat inhoa ja myötähäpeää.

Jää vielä nähtäväksi sekin, millaiset pipot nyt pitäisi saada banaaneille ja melooneille, jotta Soini olisi tyytyväinen?

Voi hyvänen aika tätä typeryyttä, jota politiikaksi eli yhteisten asioiksi hoitamiseksi perussuomalaisessa puolueessa kutsutaan.

Äänestä

MTV3 vaaligallupin tuloksen nyt tietää, kun MTV3 OSTAA halauamansa vaaligallupin, ja maksajana tottakai EK ja Kokoomus :)

Soinin todellinen kannatus on suurempi kuin mitä MTV3 ostetussa gallupissa näkyy

Äänestä

Porvareilla oli aikaa 4 hallituskautta tehdä kansan eteen mutta ei ottivat velkaa ja velkaa. Soini onneksi aloitti uuden puolueen ja se on hyvä.
Ihmettelen todella porvarien politiikka kun siinä ei ole mitään tekemistä ihmisten hyvinvoinin kanssa vaan markkinoiden hyvinvoinista on kysymys.

Äänestä

Miten se persujen varjobudjetti? Pirkko Lerner-Ruohonen selitti persujen ottavan saman määrän velkaa kuin Juttakin. Pirkon mielestä persut eivät osanneet tehdä parempaa budjettia. Eli taas persu mölisee puskassa ihan turhaan!!!

Äänestä

Viher-vassareilla ja kommunisteilla ei ole mitään mahdollisuuksia näissä presidentinvaaleissa. Soini on paras !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Soini presidentiksi kirjoitti:

Niinistö vielä eka, mutta Soinin kannatus vahvassa kasvussa. Perää pitää Pekka Haavisto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu