lipun tarkistus kaukoliikennejunissa

Tarkistetaanko kaukoliikennejunissa usein kaikkien liput vai aina vaan edelliseltä pysäkiltä tulleiden? Itselläni on ongelma, kun rahat loppu, pitäisi päästä Joensuuhun, niin ajattelin, uskaltaisiko mennä niin, että ostaisi lipun vain Kouvolaan?
1119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saatat päästä Kouvolaan, ehkä et. Älä sitten marise konduktöörille jos jäät kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zuguzugu kirjoitti:

Tarkistetaanko kaukoliikennejunissa usein kaikkien liput vai aina vaan edelliseltä pysäkiltä tulleiden? Itselläni on ongelma, kun rahat loppu, pitäisi päästä Joensuuhun, niin ajattelin, uskaltaisiko mennä niin, että ostaisi lipun vain Kouvolaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu