mistä edullisin kortti...

Kuulkaas enot...

..jolla saisin Showtimen näkymään boksissani?
Mikä olisi edullisin tarjous?

1

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..................

      Niin millaisessa boksissa, antenni-, kaapeli- vai satelliittiboksi?

      Jos olet antenniverkossa niin vaihtoehtosi ovat:

      1. DNA Welho TV Antenni M paketti Antenna Ready HD-boksi
      2. Maxivision peruspalvelu 6 e/kk (reilu 20 peruskanavaa Discovery ja Eurosport mukaanlukien sekä YleHD ja MTV3 HD) Viihdepaketti 7,90 e/kk (Viihdepakettiin kuuluu Showtime ja 9 muuta kanavaa), yhteensä 13,90 euroa kuussa, digiboksi pitää ostaa omaksi, kysele josko niillä on vielä puoleen hintaan käytettyjä digibokseja. Ja boksi siis nimenomaan Maxivisionin käyttöön tarkoitettu, mikä tahansa boksi ei siihen kelpaa. Ja huomioi myös että pitää olla laajakaistayhteys (minimi 2 Mbps, suositus 8 Mbps, HD-kanaville vieläkin nopeampi) koska tuossa katellaan tv-kanavia nimenomaan laajakaistan kautta.
      EI ole sama asia kuin nettitv (Yle Areena, Ruutu.fi tai Iltasanomien tai Iltalehden nettitv), netillä ei ole tässä tapauksessa mitään tekemistä vaikka tekniikka toki samaa ja ip-paketteina molemmissa kulkee tuo data.

      Sitten jos sulla on jo satelliittiantenni Thoriin suunnattuna ja Canal digitalin joku paketeista niin sulla pitäisi olla joko Perhe HD tai Viihde HD jos haluat Showtimen näkyviin.

      Jos oot kaapelissa niin sit homma menee pikkaisen hankalammaksi, kun en tiedä missä kaapelissa olet...mutta Dna Welholla on DNA Welho TV M 19,90 euroa kuussa ja siihen kuuluu 16 kanavaa mukaanlukien Showtime.

      Elisalla S-paketti jossa 7 kiinteästi kuuluvaa kanavaa ja kaksi vapaavalintaista kanavaa eli yhteensä 9 kanavaa, hinta 9,90 mukana Showtime.
      Elisalla on toki Viihde jonka saa sinnekin missä ei ole Elisan kaapelia mutta jonne saa Elisan kiinteän laajakaistan mutta Elisan Viihde-digiboksi on niin susi että suositan välttämään Viihdettä.

      Noissa kaapelijutuissa on sit aina se että olet sidottu siihen kaapeliverkkoon jonka kanssa taloyhtiö on tehnyt sopimuksen, et voi itse tilata kanavia vaikka Dnalta jos talosi kuuluu Elisan kaapeliin, tai toisinpäinkään ei onnistu. Eli jos ootte koko talo esimerkiksi Elisan kaapeliverkossa niin sit kanavia saa vain ja vain Elisalta. Sama tietty pätee kaikkiin muihinkin kaapelioperaattoreihin.
      Joten kaapelissa jos haluaa tilata joltain muulta kuin omalta kaapelioperaattorilta niin Maxivision on ainoa vaihtoehto sitten omalle kaapelioperaattorille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      254
      9572
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      153
      7742
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      160
      5347
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      154
      5014
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      59
      4690
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      106
      4370
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      162
      4253
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      178
      2125
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      10
      2075
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      294
      1711
    Aihe