mistä edullisin kortti...

Kuulkaas enot...

..jolla saisin Showtimen näkymään boksissani?
Mikä olisi edullisin tarjous?

1

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..................

      Niin millaisessa boksissa, antenni-, kaapeli- vai satelliittiboksi?

      Jos olet antenniverkossa niin vaihtoehtosi ovat:

      1. DNA Welho TV Antenni M paketti Antenna Ready HD-boksi
      2. Maxivision peruspalvelu 6 e/kk (reilu 20 peruskanavaa Discovery ja Eurosport mukaanlukien sekä YleHD ja MTV3 HD) Viihdepaketti 7,90 e/kk (Viihdepakettiin kuuluu Showtime ja 9 muuta kanavaa), yhteensä 13,90 euroa kuussa, digiboksi pitää ostaa omaksi, kysele josko niillä on vielä puoleen hintaan käytettyjä digibokseja. Ja boksi siis nimenomaan Maxivisionin käyttöön tarkoitettu, mikä tahansa boksi ei siihen kelpaa. Ja huomioi myös että pitää olla laajakaistayhteys (minimi 2 Mbps, suositus 8 Mbps, HD-kanaville vieläkin nopeampi) koska tuossa katellaan tv-kanavia nimenomaan laajakaistan kautta.
      EI ole sama asia kuin nettitv (Yle Areena, Ruutu.fi tai Iltasanomien tai Iltalehden nettitv), netillä ei ole tässä tapauksessa mitään tekemistä vaikka tekniikka toki samaa ja ip-paketteina molemmissa kulkee tuo data.

      Sitten jos sulla on jo satelliittiantenni Thoriin suunnattuna ja Canal digitalin joku paketeista niin sulla pitäisi olla joko Perhe HD tai Viihde HD jos haluat Showtimen näkyviin.

      Jos oot kaapelissa niin sit homma menee pikkaisen hankalammaksi, kun en tiedä missä kaapelissa olet...mutta Dna Welholla on DNA Welho TV M 19,90 euroa kuussa ja siihen kuuluu 16 kanavaa mukaanlukien Showtime.

      Elisalla S-paketti jossa 7 kiinteästi kuuluvaa kanavaa ja kaksi vapaavalintaista kanavaa eli yhteensä 9 kanavaa, hinta 9,90 mukana Showtime.
      Elisalla on toki Viihde jonka saa sinnekin missä ei ole Elisan kaapelia mutta jonne saa Elisan kiinteän laajakaistan mutta Elisan Viihde-digiboksi on niin susi että suositan välttämään Viihdettä.

      Noissa kaapelijutuissa on sit aina se että olet sidottu siihen kaapeliverkkoon jonka kanssa taloyhtiö on tehnyt sopimuksen, et voi itse tilata kanavia vaikka Dnalta jos talosi kuuluu Elisan kaapeliin, tai toisinpäinkään ei onnistu. Eli jos ootte koko talo esimerkiksi Elisan kaapeliverkossa niin sit kanavia saa vain ja vain Elisalta. Sama tietty pätee kaikkiin muihinkin kaapelioperaattoreihin.
      Joten kaapelissa jos haluaa tilata joltain muulta kuin omalta kaapelioperaattorilta niin Maxivision on ainoa vaihtoehto sitten omalle kaapelioperaattorille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      347
      12165
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      169
      11198
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      280
      6553
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5337
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      201
      3832
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      176
      3623
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      61
      2685
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      173
      2369
    9. Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi

      ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva
      Maailman menoa
      47
      2205
    10. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      13
      1904
    Aihe