Rapunaisena, yksi elämäni suurin ongelma ja hidaste on että minun on tolkuttoman vaikea päästää irti menneistä asioista.
Seurustellessani tätä ongelmaa ei koskaan ole, koska asiat ovat niin "hyvin ja tasapainossa"... mutta sinkkuus.. olen ollut puolitoista vuotta sinkkuna, ilman mitään suhteita koska tahdon oppia elämään vihdoin itselleni ja itsenäisesti, tapanani oli myös haksahtaa "vääriin" miehiin, joista ei aiheutunut kuin sydänsuruja.
Päivässä ja hetkessä eläminen on raivostuttavan vaikeaa, yksin nukkumaan meno on masentavuuden huippu.. ja huomaan elätteleväni aivan naurettavan kokoisia pilvilinnoja aina mahdollisuuden vilahtaessakin ja niissä sitten vellon, toisinaan kuukausitolkulla.
Oletteko ravut itsenäisiä, sinkkuja ja elämästä nauttivia?
Ja kykeneekö siihen sopeutumaan/oppimaan?
Ulkoisesti vaikutan aivan varmasti vahvalta ja itsenäiseltä sinkkunaiselta, joka ei miestä elämäänsä kaipaa mutta todellisuus on aivan toinen.. tahtoisin alkaa nauttimaan elämästä ja vapaudestani, ilman näitä masentavia "takapakkeja" Toisten mielipiteitä?
Rapu, onko vaikea irroittaa ote?
rapurapinaa
1
281
Vastaukset
- rapunainen65
"Oletteko ravut itsenäisiä, sinkkuja ja elämästä nauttivia?
Ja kykeneekö siihen sopeutumaan/oppimaan?"
no herraisä sentään, vastaukset: kyllä, kyllä ja kyllä.
kasva aikuiseksi, tunne arvosi ja elä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422432Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423012004- 221806
- 241595
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘241445- 1001329
- 431328
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391275Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta371171- 361046