Torin vaarallinen tolppa

Kun ajaa kauppakatua torille ja kääntyy torin kulmauksesta torin R-kioskille päin Raastuvankatua pitkin, niin on vaarassa törmätä torin laidalle sijaitsevaan vaaleaan betonitolppaan.

Kuka idiootti on asentanut sen siihen?

Miksi sitä ei ole valaistu tai edes lätkäisty heijastinta sen kylkeen?

Kuka korvaa sata vuotta vanhan harraste-autoni peltiremontin, jos ajan humalassa sitä kirottua tolppaa päin?


http://www.aijaa.com/v.php?i=007689041962.jpg
7118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sinä korvaat sen tolpan eikä vakuutus sitä peltiromuakaan korvaa.
Ilmeisesti sen tolpan tarkoitus on kertoa sinulle että siitä ajaminen on kielletty.

Äänestä
  • Niin mutta tarkoitus ei kai ole sekään, että joku ajaa sitä päin?

    Ehdotan, että järjestetään kansalaiskeräys, jonka tuloilla ostetaan heijastin tähän tolpaan :D

    Äänestä

Eihän se nyt ajoradalla tietenkään ole. Jos sinä törmäät siihen niin sinä ajelet ajoradan ulkopuolella ja siellä voi törmäillä vaikka ihmisiin.
Mikä helvetin himo sinua siihen tolppaan vetää.
Hanki semmonen auto jossa on ratti ja kääntyvät etupyörät koita pysyä ajoradalla. Sillä laillisella, joka on tarkoitettu autoille ja kyllä Toijotatkin saa sitä käyttää.

Äänestä
  • Minun mielestä kyseinen tolppa on vaarallisesti sijoitettu.

    Mitä sanot sitten kun joku tuttusi ajaa yöllä sitä päin ja loukkaantuu vakavasti?

    Äänestä

Taidat olla sama mopoautopoju joka tömäytti Kuninkaankadulla siihen kiviseen porttipylvääseen. Kannattaisi opetella katsomaan ympärilleen, ainakin eteenpäin kun sillä kupotallas säksättelet menemään.

Äänestä
  • En ole vielä törmäillyt mihinkään, mutta muutaman kerran olen kyllä meinannut ajaa torin tolpan kumoon :D

    Äänestä

Onhan joku joskus törmänny lentokoneella vuoren kylkeenkin. Ollu vissiin roska silmässä kun ei oo nähnyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eko virtanen kirjoitti:

Kun ajaa kauppakatua torille ja kääntyy torin kulmauksesta torin R-kioskille päin Raastuvankatua pitkin, niin on vaarassa törmätä torin laidalle sijaitsevaan vaaleaan betonitolppaan.

Kuka idiootti on asentanut sen siihen?

Miksi sitä ei ole valaistu tai edes lätkäisty heijastinta sen kylkeen?

Kuka korvaa sata vuotta vanhan harraste-autoni peltiremontin, jos ajan humalassa sitä kirottua tolppaa päin?


http://www.aijaa.com/v.php?i=007689041962.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu