lahja 2v pojalle

kummitäti-

Moikka!
Tahtoisin joululahja vinkkejä 2vuotiaalle kummipojalle.
Kummilapseni on ikäisekseen kehittynyt. Puhuu todella paljon, enemmän kuin moni hänen ikäisensä. :)

3

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jjoi

      Joku kirja? Älä osta aina niitä iänikuisia leluja, vaan joku kiva kirja olisi varmaan hyvä, tukee myös kielellisiä kykyjä ;D

    • kummitäti**

      Pojat tykkää autoista, oma 2,5 vuotias kummipoika toivoo cars-autoja tai Brion junanrataa. Itse haluaisin ostaa vaatteita ym. mutta ei ne taida lahjansaajasta olla niin kivoja.

    • SannaMaija

      Minä kanssa antaisin tuon kirja-vinkin. Totta, pojat tykkäävät autoista, ehkäpä siis joku autoaiheinen kirja? Itselläni on 2v 2kk vanha poika, enkä todellakaan halua että hänelle ostetaan mitään leluja. Leluja on koko kämppä pullollaan, mutta kaikki kirjat jotka meillä on, on meidän eli vanhempien ostamia. Jotenkin kai kaikki ajattelevat ettei näin pienille lapsille kannata vielä ostaa kirjoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1394
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      52
      1316
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      105
      1095
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      120
      1046
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      65
      687
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      165
      646
    7. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      562
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      368
      538
    9. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      505
    10. Valehtelu

      Oletko valehdellut kaivatullesi?
      Ikävä
      71
      483
    Aihe