uusi asiakas

uusi asiakas

pitäisi tänään käydä tekemässä nopsa sopimus, mutta minua askarrattuttaa nyt tämä E367 formaatti homma eli jos tänään teen sopimuksen niin saanko jo formatoidun tikun vai tikun jossa ei formaattia vielä ole?

4

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vanha asiakas

      kyllä niissä formaatti on, mutta se on vielä vanha eli joudut päivittämään uuden formaatin vielä tämän vuoden puolella saadaksesi tikulle jatkoaikaa.

    • teemuxxx

      kannattaa kysellä Nokian C17 tikkua koska niihin on juuri päivitetty uusi formaatti elokuussa.

    • minä en formatoi

      en ole koskaan yhtäkään tikkua formatoinut vaan aina kun formaatti on mennyt vanhaksi niin vaihdan operaattoria ja saan uuden tikun ja sopimuksesta voi irtautua kun sanoo vain operaattorille ettei yhteys toimi.

    • uusi asiakas

      no niin eli kävin sitten tekemässä elisa shopetissa tämän nopsa sopimuksen ja sain E367 tikun ja kun kysyin formaatista niin myyjä sanoi vain että ei tiedä mistään formaatti hommista yhtään mitään. käski olla yhteydessä saunalahden oma guru palveluun jos jotain ongelmaa tikun kanssa on tai sitten tehdä ihan häiriöilmoitus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      183
      4225
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      92
      2766
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      144
      2276
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      82
      2233
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      22
      2110
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2031
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2007
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1841
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1839
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1826
    Aihe