(eläin)lääkiksessä opiskelu ja oma hevonen

Itselläni on pari vuotta ollut oma hevonen ja nyt tavoitteena pyrkiä Helsingin eläinläääkikseen vuonna 2012. Kuinka suuri työmäärä lääkiksessä on ensimmäisten vuosien aikana? Mahtaakohan jäädä aikaa omalle hevoselle? Käyn tallilla 3-4 krt viikossa (hepalla vuokraaja muina päivinä).

Kiitos todella paljon vastauksista jo etukäteen:)
5365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kai tämä on provo?

Siis yritä nyt edes päästä sinne kouluun ensin, siinä se kovin opiskelu pitäisi olla. Jos pääsykokeisiin lukiessasi kerkeät nähdä heppaa, niin kerkeät kyllä opiskelujen aikanakin, jos et jostain Inarin peräpohjolasta tule.

Äänestä

mulla samanlainen tilanne mutta päätin katella sitten jos pääsen lääkikseen

Äänestä

Kurssikaverillani ihmispuolella oma heppa ja ilmeisesti hyvin ehtii. Vois kuvitella kun pari tuntia päivässä hepan kanssa touhuaa niin jaksaa sit paremmin lukeakin.

Äänestä

Itselläni sama tilanne, jää tosin ennemmin rahasta kuin ajasta kiinni..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ratsastaja... kirjoitti:

Itselläni on pari vuotta ollut oma hevonen ja nyt tavoitteena pyrkiä Helsingin eläinläääkikseen vuonna 2012. Kuinka suuri työmäärä lääkiksessä on ensimmäisten vuosien aikana? Mahtaakohan jäädä aikaa omalle hevoselle? Käyn tallilla 3-4 krt viikossa (hepalla vuokraaja muina päivinä).

Kiitos todella paljon vastauksista jo etukäteen:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu