Niinistö

Niinistö yrittää nato-asiassa taas sitä tyyliään vetää "en edes vastaamaan ala" ja "en ole niin sanonut", ei olekaan sanonut suoraan vaan rivienvälistä. Ei Nato-asiasta voi rivienvälistä puhua niin että saa epävakaan käsityksen kuulija. Niinistö yrittää asettua toisten yläpuolelle.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hehhee,natomies

Äänestä

Mahtavva natoa.

Äänestä

Mikäli kansa ei halua Natoon, niin ei myöskään äänestä Niinistöä. Mikä hänessä on niin korvaamatonta, että pitää sallia Natoon liittyminen äänestämällä häntä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


5 kirjoitti:

Niinistö yrittää nato-asiassa taas sitä tyyliään vetää "en edes vastaamaan ala" ja "en ole niin sanonut", ei olekaan sanonut suoraan vaan rivienvälistä. Ei Nato-asiasta voi rivienvälistä puhua niin että saa epävakaan käsityksen kuulija. Niinistö yrittää asettua toisten yläpuolelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu