Sirutus

Meidän seropi koiranen on sirutettu rokotuksen yhteydessä, ja mietittiin nyt että mites sen sai nyt sinne johonkin rekisteriin.. Kennelliitollako on jokin? Miten sinne ilmoitetaan tiedot? Saatiin lääkäristä sirun tunnistetarroja, sellainenko sinne täytyy lähettää?
153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Soita kennelliittoon. Niin minä tein. Ennyt ihan tarkkaan muista,miten se meni,on aikaakymmenen vuotta, kun oma seropi sirutettiin, mutta kennelliiton paperit on tuolla hyllyssä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piuskis kirjoitti:

Meidän seropi koiranen on sirutettu rokotuksen yhteydessä, ja mietittiin nyt että mites sen sai nyt sinne johonkin rekisteriin.. Kennelliitollako on jokin? Miten sinne ilmoitetaan tiedot? Saatiin lääkäristä sirun tunnistetarroja, sellainenko sinne täytyy lähettää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu