Seksiä rintamalla (myös heteroilla) - sotaveteraani muistelee

Daddy&Muscle Academy

"Sodan jälkeen tuli usein kadulla vastaan miehiä, joilla oli vaimot ja lapset ympärillään. Samoja miehiä, joiden kanssa oltiin sodan aikana oltu seksihommissa. Kun sodan aikana ei ollut naisia saatavilla, nämä aviomiehet ja isät olivat hakeneet iloja meikäläisten maisemista. Mehän mentiin ulos, että saatais naida. Niissä oloissa sitä oletti, että monet olisivat olleet homoja, mutta sitten sodan jälkeen sitä oikein todella yllättyi, miten paljon heteroita niissä olikin." :D

-- Touko Laaksonen / Tom of Finland

Se on ollut aikamoista sutinaa siellä! :D Ihan niin kuin nykyäänkin, osa tapahtuu salassa. Ennen kun elettiin henkisesti taantumuksellisempia aikoja kuin nykyään, oli homoseksuaalisuus ja monet muutkin heteroseksuaalisuudesta erottuvat muodot laittomia (homouttahan on ollut ihmiskunnan ajoista asti, välillä on vain näitä pieniä 'pimeitä keskiaikoja' välissä). Sen takia jotkut tosiaan luulevat ettei esim. sotaveteraaneissa ollut homoja eikä biseksuaaleja :D Tosiasiahan on se, että niitä oli samalla tavalla kuten nytkin suhteessa väestössä. Ja vaikka nykyään eletään vapaampia aikoja, niin monet ovat yhä kaapissa. Ja sekin on hyväksyttävää jos haluavat niin olla ja elää. Ihmisten pitäis olla suvaitsevaisempia! Tulee vielä eteen aikoja 20 vuoden sisällä jolloin tulee vielä uusia seksuaalisuuden osa-alueita enemmän 'näkyviin' (muinaisia nekin, mutta piilossa olleita/olevia) mitä sitten opetellaan suvaitsemaan. Nytkin voi jo suvaita! Hauskaa on että nykyään ukkomiehet imettävät salaa aina kun silmä välttää, todella monet harrastavat sitä! Ja tosiaan salaa, kuten rintamallakin. Kun jos seksiä ei ole saatavilla (kuten rintamalla, vankiloissa), nainen ei ime tai anna pyllyä.... ollenkaan tai tarpeeksi.... niin nuoria/vanhoja homo/bi -miehiä kyllä löytyy ja sellaisia jotka todella osaavat ja _nauttivat_ siitä mitä tekevät, siksi se seksi on niin hyvää. Ei esittämistä eikä mitään rahajuttuja, vaan yhdessäoloa yhteisesti sovittuna. Tätähän se oli rintamallakin ja sen jälkeen. Estotonta meininkiä, kyllä mies tietää mistä toinen tykkää jos/kun tuntee oman kehonsa....... eikä miestä tarvitse pyytää erikseen nielemään, ym., vaan toinen tekee tämän omasta tahdostaan (olen tosin tavannut myös monia naisia jotka tekevät samoin, mikä on aina hyvä merkki!). Nykyään muuten aika moni nainen järkyttyis jos tajuaisivat kuinka iso osa ukkomiehistäkin nykyään mies seuraa vaihteluksi etsi..... vaikka ruokatauolle :D (täällä ainakin on hirveä kuhina aina käynnissä, sekä treffeissä että chatissa...... http://www.koodi.net)

http://en.wikipedia.org/wiki/Tom_of_Finland
http://www.sabinabecker.com/images/tom-of-finland-military.jpg

Ja ennen kuin kukaan sanoo että "sä et kunnioita sotaveteraaneja", niin sanon heti että ei se noin ole. Homous ei ole loukkaava sana, eikä homous ole 'paheellista' eikä 'syntiä'. Enkä siksi suhtaudu epäkunnioittavasti. Ja homoseksuaalisuus biseksuaalisuus ei ole jokin 'virhe' Luonnossa - ymmärtäkäähän se jo. Se on vain Luonnon tie luoda jotain toista tietä kuin heteroseksuaalin ollessa kyseessä. Luonto ei tee turhaa, Kaikella on Tarkoituksensa vaikkemme me sitä ymmärtäisikään (on sen verran iso kokonaisuus planeetarin ja kosminen tilanne hahmottaa). En tykkää tappajista, varsinkaan komennetuista sellaisista (oman tahdon luovuttaneet), mutta toki sympatiseeraan heitä ihmisinä, veljinä.

Juokaahan kivennäisvettä niin ei keho kuivu liian kahvin ja viinan takia.

3

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IHIQQQ<3

      Olet oikeassa

    • gdgasdgsdgs

      Ehkä siellä muutama homo on ollut, mutta heteromies ei mene lähellekkään toisen miehen penistä tai persereikää. Vai että armeijassa olisi sodan keskellä paineltu toisia tuhkuluukkuihin.

      Tämä on kyllä jotain uuden sortin homopropagandaa.

      • huituva

        Selvästi valehtelevat. Siksi varmaan homoilla on rikollisuuskin p a a a l j o n korkeampi kuin umpiheteroilla.
        Homojen jutut ovat ällöttäviä puhuvat he mistä tahansa.
        Sitten kun ollaan yksin joukossa niin pysytään kaappihomoina.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4496
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      159
      1445
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      164
      1426
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      1402
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      252
      1201
    7. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      201
      1092
    8. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      157
      1077
    9. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      1017
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      60
      958
    Aihe