Hei, Tänään emäntä polkaisi liikennevaloissa kykimen pohjaan mutta kosla halusi kuitenkin edetä ja lopulta jarrulla sammui. Kytkimen käyttöjärjestelmässä siis ilmeisesti häikkää, olisiko työ vai käyttösylkyssä vuotoa? Onko kokemuksia?
Pumppasin nopeasti kytkintä ja sain sen irroittamaan ja päästiin kotiin.
Mikähän siellä renaa, sitä tässä kelaan. Ohjeista kiitollinen, onnellinen volverine.
Pumppasin nopeasti kytkintä ja sain sen irroittamaan ja päästiin kotiin.
Mikähän siellä renaa, sitä tässä kelaan. Ohjeista kiitollinen, onnellinen volverine.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kytkimen työsylinterissä on ilmaa joten kytkin ei irrota kunnolla kun pumppaamalla alkoi toimia.Varmaakin on sellaien melto ei vastapainetta kunnolla.Joko se työsylinteri on siellä kytkinkopan sisässä vai onko se sylinteri viellä siinä ulkopuolellaa.joloin helppo vaihtaa uuteen.Jos sisällläa paineasetelmassa kiinni silloin on kytkinrempan paikka.Sekä jarrunestesäiliössä on nestettä riittävästi ettei ole hörppinyt ilmaa sitä kautta ja jos nestesäilö vajunnut nesteitä jossain tällöin vuotoa(kytkimen työsylinteri?).Nämä tuli ensimäisenä mieleen kun luvin kirjoituksesi
Aiemmin tosiaan ihmettelin että ompa omituisen tunnoton kytkin, ei meinannut kunnolla löytää kiinniottokohtaa. Nestettä ei ole kulunut eikä siis myöskään valunut näkyvästi. Toivottavasti tossa olisi ulkopuolinen työsylkky ja löytyihän tuo vaiva tyyppivikalistaltakin.