Captain Zaron pelin ratkaisuun apua

Peilistä ei pääse

Onko joku pelannut netissä ilmaiseksi pelattavaa seikkailupeliä Captain Zaron:

http://www.dozengames.com/Point-and-Click/24786/Captain-Zaron.html

ja tietäisi ratkaisun tähän kohtaan:

Hahmo saa labyrintista taikapeilin. Taikapeilin kautta tulisi kulkea Torniin. Miten tuon taikapeilistä näkyvän oven saa auki? Siinä on kolme ratasta, jotka pitäisi avata, mutta niitä ei pysty avaamaan, koska ei voi samanaikaisesti pitää peiliä avoinna ja valita valikosta "käytä esinettä" -toimintoa. Siis jos vaihtaa käden kuvan valikon laatikkoon, peili sulkeutuu.

2

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikkis111

      Avaat yhden rataksen kerrallaan: peilistä näet, milloin ratas on "auki", eli milloin yksikään ratakset puista ei ole ovien päällä. Käännät ratasta aina niin monta kertaa kunnes se on oikeassa asennossa (tämä pitää tarkistaa peilistä joka kerta, eli peili täytyy laittaa aina pois vähäksi aikaa)

    • Peilistä ei pääse

      Kiitos vastauksesta, mutta en pysty liikuttamaan rataksia edes yksi kerrallaan. En voi liikuttaa niitä lainkaan, koska ei pysty vaihtamaan käden kuvaa valikkoon, jolla esineitä liikutetaan, silloin kun peili on avoinna.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      131
      3119
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      2971
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      108
      1378
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      137
      1081
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1057
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1047
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      987
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      959
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      787
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      773
    Aihe