Heti kun Kapi lähti maailmalle (jälleen) nauttimaan hyvästä ruuasta ja siemailemaan kunnon viinejä, niin palstankävijöiden määrä romahti. Hoh,hoh,hooooooo ei ole kepupalstaa ilman Kapia.
Naurattaa niin pirusti tämän palstan tila.
Sonnim.naist.mies
1662
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10260682
vielä kaltaisesi ääliö jäljellä. Ei kaikki toivo ole mennyt ;)))
Naurattaa niin pirusti, kun sain sinusta ystävän tänne palstalle. Ollaan me keskustalaiset vaan täällä palstalla ja Paloheinän tollakko elää leveästi maailmalla.
Hoh,hoh,hooooooooo iso komea hetero sai vihdoin ystävän.
Oivallisia sanavalintoja nuo paskapussit, hullut persut, tollakot jne.
Kapi lähti Kanarialle, kampaamaan mötkyn piparikarvoitusta tekee tiukan jakauksen, ottaa kuvan ja pistää sen palattuaan palstalle.
On siinä kepureppanoille ihmettelemistä.Näin on näreet????
Naurattaa niin pirusti nähdä taas pipari, edellisen kerran näin, kun konttasin ulos äidistä. Hoh,hoh,hoooooooo ilman Kapi ei me keskustalaiset nähtäisi piparia.
Näinköhän taas mättää sisäfilettä ja mezeä, luultavasti huutelee ne vielä herkullisella punaviinillä, jälkkäriksi saattaa siemaista konjamiinit. Sitten tulee taas tyylikkään ruskeana kirjoittelemaan tänne teräviä avauksia ja kiinnostavia matkakertomuksia, ihme äijä.
Sanos muut, täällä maaseudulla on kylmä ja pimeää. Kotikaljaa ja ruokana pottua läskisoosilla, toista se on parempiosaisilla.
kade?
Ukkohan on kylmää pierua vaille kalmo. Yrittää syödä terveyssafkaa elääkseen vielä muutaman vuoden. Kulli ei enää seiso. Kirjoittaa vuodesta toiseen melkein sanasta sanaan samoja asioita. Yrittää tehdä elämästään elämästä epätoivoisesti jotain suurta.
Mitä kadehtimista siinä on? En ymmärrä.
Sillä kun on rahaa tehdä hienoja reissuja ja osaa vielä kieliä pätevästi. Mättää siellä kunnon eväitä ja nappailee kunnon punaviinejä. Hienot vaatteet päälle hienostelee upeissa maisemissa. Täällä perähikiällä ei paljon hienostella tyylikkäillä vaatteilla ja sapuskakin on lähinnä pottua ja huonoa sianlihaa.
Sillä pelaa vielä eturauhanenkin, vähän ottaa pattiin.
pystyy halutessaan tekemään pari "Kanarian" reissua vuodessa. Eipä se ole kovinkaan kummoista. Samoja espanjalaisia punaviinejä saa Tallinnasta edullisesti kaikki halukkaat.
Minä käyn täällä pääkaupunkiseudulla joka päivä ravintolassa syömässä. Kympillä päivässä saa mainion lounaan. Eikä tarvi Kapin lailla lämmitellä pakasteita suurin osa vuodesta. Ja englantiahan täällä päin kaikki osaa samalla lailla auttavasti kuten Kapikin.
Pikemmin säälittää Kapin yksinäisyys ja siitä kumpuavat hölmöydet.
Kokkailen viikonloppuna koko perheelle vähintään keiton, salaatin ja pääruuan.
Siinäkin olen tosi taitava. Eksakti pitää kokatessa olla ja taiteilijan luomiskyky maustettaessa.
Muuten olen kanssasi samoilla linjoilla tuosta "tankkauksesta". Ihmetyttää kovasti ihmisten ymmärryksen puute oikeaan ravitsemiseen.
Tänään oli fyysinen treeni. Sen jälkeen tankkasin puoli litraa täysmaitokaakaota omenan ja banaani. Nesteen olen täydentänyt haalealla vedellä ja laimealla mehulla.
Hohhohhoooooooo
Kieliä pätevästi.... hehhehhehheeeeee...
Kapi-tollikka ei kunnon ruuista saati punaviineistä tiedä yhtään mitään.
Ja kun katsoo niitä sen kuvia niin ainahan sillä on päällä se kauhtunut, roikkuva, vääränkokoinen liivi... hehhehheheheheeee
Ei ryssänmuju-ernestoa naurata. Ei ole nyt kieli ruskeana kapin anuspaskasta.
Hoh, hoh, hoioooooo, ei pittää heittääntyä selälleen nauramaa, pieremään ja potkimaan tuon hullun punikin vinkeille.