Sauli Niinistön linjapuhe

Tästä linkistä on kuultavissa Sauli Niinistön linjapuhe 22.10.2011. Hän kertoo siinä, mikä on hänen mielestään presidentin missio, arvoistaan, asenteistaan ja oikeudentunnostaan.

Hänestä Suomi tulee saamaan oikean arvojohtajan, sen mitä Halosesta emme koskaan saaneet. Halonen oli iso pettymys Suomen kansalla, mutta hänhän olikin demari. Halonen ei ollut tasapuolinen eikä kantaaottava. Muistan Halosen ottaneen kantaa kerran eli silloin, kun joku oli häiriköinyt homoparaatia. Eikö mitään muuta tärkeämpää ollutkaan?

http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=65113&catid=19:nettistudio-&directory=9
1150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

"Tärkeintä on hankkia Novalta ja muilta tahoilta mahdollisemman paljon lahjusrahaa."

Äänestä
  • Oletko sinä nahjuslahjus vai lahjusnahjus vai molempia

    Äänestä

Sauli Niinistö Noavlöat 40000 ja kms.n miehiltä 30000. Missä luuraa KRP?

Äänestä
  • Se onkin KRP:llä kova homma jos pitäisi myös tutkia Sdp:n hommat. Aika merkillinen juttu oli, että Nova antoi rahaa Heinäluomalle ja sen palautti Sdp.

    Äänestä

Niinistön gallup on selkeässä laskussa, kansa viisastuu, kaikki äänestää pätevintä kielitaistoista PAAVO VÄYRYSTÄ,,,

Äänestä

Paavo Väyrystä !

Niinistön puhe oli heikko taosonen, on selkeä ero puhe lahjakkudessa verrattuna PAAVO VÄYRYSEEN, , Väyrysellä on joka sana TÄYTTÄ asiaa, näkee koulusivistyksen tason puhujan lahjoissa.

Niinistön gallup on selkeässä laskussa, kansa on huomannu PAAVO VÄYRYSEN AIDOSTI PÄTEVIMMÄKSI ehdottomasti paras suomen kannalta, VÄyrynen on hyvin kielitaitoinen, kokemusta ulkomisteriöstä, kokemusta EU politiikasta , koulu todistukset huikeilla arvosanoilla valmistunu, ehdottomasti pätevin suomen presidentiksi on PAAVO VÄYRYNEN !

Äänestä

Tämä kannattaa kuunnella. Tässä sanomassa on sydäntä ja asiaa.

Äänestä

Niinistön puhe oli mittää sanomaton, tyhjänpäiväistä sanojen pyöritystä EI mitään järkevää, ERITTÄIN HEIKKO esityys, EI Niinstö ole sopiva presidentti ainesta !!

Äänestä
  • Ja mitä linjapuheita on joku Halonen pitänyt. Ei kunnioita edes Suomen veteraaneja. Niinistössä on tyylikkyyttä mitä muista ehdokkaista puuttuu. Sen vuoksi kyllä Niinistölle.

    Äänestä

Puhe oli heikkotasoinen,
Onko niinistö aidosti pätevä varatuomarin arvonimeen,
Vaadimme asiakirjat julkiseen tarkkailuun, yliopistosta tarkitus mahdollisuus, oikeaksi todistettavaksi..
Kansalla on oikus tietää minkälaista ehdokasta äänetää presidentiksi, pätevyys on hyvin tärkeä !

Ehdokkaissa on AIDOSTI todistettavasti olevia päteviä joten Niinistön mahdollinen pätevyys tulee myös julkistaa.

EU on suuri fiasko, harkisemattomien Niinistö ja Lipposen käsityötä,
siitä selviäminen vaatii nyt älykkäät järkevät päättäjät, harhaan johtajia EI suomi kapiaa !

Äänestä

Niinistö on selvästi paras tarjolla olevista ehdokkaista. Hän ei ole hakenut kansanedustajan eläkettä, vaikka sellainen olisi ollut haettavissa. Arvatkaapa onko hakeneet kaikki muut jotka siihen ovat pystyneet eli köyhä kaasuputkimies Paavo Lipponen ja Suomen luvattu johtaja Paavo Väyrynen.

Niinistö on hyvä valinta suomalaisille. Hänellä ei ole ensimmäisenä mielessä, että mitä mä saan. Hän pystyy aidosti ajamaan Suomen parasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuuntelehan kirjoitti:

Tästä linkistä on kuultavissa Sauli Niinistön linjapuhe 22.10.2011. Hän kertoo siinä, mikä on hänen mielestään presidentin missio, arvoistaan, asenteistaan ja oikeudentunnostaan.

Hänestä Suomi tulee saamaan oikean arvojohtajan, sen mitä Halosesta emme koskaan saaneet. Halonen oli iso pettymys Suomen kansalla, mutta hänhän olikin demari. Halonen ei ollut tasapuolinen eikä kantaaottava. Muistan Halosen ottaneen kantaa kerran eli silloin, kun joku oli häiriköinyt homoparaatia. Eikö mitään muuta tärkeämpää ollutkaan?

http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=65113&catid=19:nettistudio-&directory=9

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu